View Single Post
  #3952 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 13:08:45
bundy's Avatar
bundy bundy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 aug 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Date: 163cm, 59kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Ajutor!

Buna ziua! Aceasta este prima mea postare pe un forum de acest gen, de fapt pe un forum in general.Am ales aceasta alternativa,deoarece sunt disperata si simt ca am ajuns la limita puterilor.Va cer ajutorul in speranta ca in sfarsit voi gasi un sprijin real si un ajutor in legatura cu problema mea.Am 1m63cm si 68 de kilograme la doar 20 de ani.Am incercat tot felul de diete pe care nu le duceam la bun sfarsit tocmai pentru ca nu aveam un motiv intemeiat pentru care sa slabesc sau o persoana cu care sa ma consult.De data aceasta imi voi pune la bataie toata vointa si toate resursele de care dispun pentru a avea silueta dorita.Telul meu este de a slabi intr-o luna de acum incolo 13 kilograme sau chiar mai mult fara a-mi cauza mari probleme de sanatate.Tocmai de aceea doresc ajutorul vostru.pentru ca imi doresc o dieta eficace,nu prea stricta pentru ca doresc sa mai functionez avand responsabilitatea unei gospodarii si a unui job,nu prea costisitoare pentru nu am o situatie materiala excelenta, nu cu masurat sau calculat de calorii si eventual accesibila deoarece nu am f mult timp liber pe mana.Stiu ca ceea ce am cerut mai sus este un pic aproape de fictiune insa sunteti ultima mea speranta..Va multumesc anticipat!
bundy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1536 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1019 kcal/zi. Pentru a slăbi 12 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -1563 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]