View Single Post
  #396 (permalink)  
Vechi 29 iun 2020, 14:58:08
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Căsuta slăbuțelor active

Citat:
Anterior postat de alina_neamt Vezi mesajul
Spuneți-mi și mie cum vine treaba asta: 5 zile în care am făcut sport, nu am mâncat nimic din faina alba, nu am mâncat nimic dulce, nici măcar o bomboană, nu am făcut combinații nepotrivite, nu am mâncat lactate, am băut apa 2-2.5 l pe zi, NU am dat jos nimic, nici măcar 100 de grame!!!! ba mai mult am observat și o ușoară retenție de apa...
Sunt frustrata tare.... Dezamăgita!
Săptămâna anterioara a fost același meniu și sport, tot nu am slăbit nimic ... Măcar atunci nu aveam retenție de apa....
Alina, poate urmeaza ciclul?
Eu, luna asta, ca niciodata, am avut niste stari asa nasoale la ciclu... In afara de faptul ca m-am umflat cam cu o saptamana inainte si aveam pofta de dulciuri si nu numai, am avut mai bine de un kg in plus la cantar. Dupa ce au trecut rusii, totul a revenit la normal.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
alina_neamt (30 iun 2020)