View Single Post
  #3982 (permalink)  
Vechi 07 feb 2011, 20:51:48
angikid's Avatar
angikid angikid este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Arad, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Rina
Date: 153cm, 84.5kg
Mesaje: 40
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 24 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg

Bine ai venit printre noi...sunt sigura ca o sa reusesti!!!

Cum faci impachetarile si masaj?Cu ce?[/QUOTE]


Buna seara slabutelor,

Multumesc de incurajari . Impachetarile le fac singura, cu 'namol cu ardei iute' cumparat de pe net (importat din italia, nu stiu daca am voie sa spun firma...) astfel: ma ung bine si apoi ma infoliez cu folie alimentara, ma imbrac si ma pun in patut, acoperita, timp de 30 minute dupa care fac dus. Apoi fac un masaj cu 'gel de vanilie' (la fel ca namolul). Masajul il fac cu un aparat anticelulita.
Am inceput cam de o luna (10 ianuarie) si rezultatul este vizibil (nu mai am asa de multa celulita, pielea este mult mai intinsa) bineinteles, combinate cu sport si o dieta lejera. Eu am obiceiul sa ma si masor, si am observat ca am inceput sa scad in centimetrii din picior si fese mult mai bine de cand am introdus si impachetarile..
Sper sa va fie de folos.
Voi ce metode folositi?
O seara placuta
angikid, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
angikid, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2191 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1674 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]