View Single Post
  #3983 (permalink)  
Vechi 09 iul 2014, 08:12:09
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (VI)

Buna dimineata!
Iata, dragi fete, cum am parasit grupa 60-70 kg, am parasit si 70-80 kg si am revenit la grupa 80-90 de kg dupa aproape 4 ani :-)
Sunt hotarata sa scap din nou de kilograme, sa ajung din nou la 65 de kilograme, treptat insa, usor dar sigur. Tin un regim, mananc cum mi-a spus medicul, dupa o luna de la operatie o sa reintroduc treptat cate un aliment-doua, ce tolerez pastrez in dieta, ce nu - zboara :-) Deocamdata nu consum niciun fel de grasime, doar ulei de masline in salate, atat! Doar carne slaba, la gratar sau fiarta, supe si legume la gratar sau fierte si fructe. Atat deocamdata. Am multe restrictii dar deocamdata nici nu simt nevoia de ele.
Am suferit, acum o saptamana, o operatie de colecist, acum nu mai am fierea deci e putin mai greu acum. Si cu dieta si cu sportul, de data asta nu mai pot sa trag de nebuna cu Turbo Fire sau 30 days shred. O sa incep cu.... Start walking Nu am voie sa fac efort, deci o sa incep cu pasi mici. Momentan nu fac nicio miscare, maine scot firele si astept sa se vindece totusi putin, si la interior si la exterior :-)
Eu va doresc o zi buna pe toate planurile si.... Haideti inainte cu tupeu, sa scapam de kilograme!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
danuta (10 iul 2014), Nevrotiq (29 sep 2014)