View Single Post
  #3984 (permalink)  
Vechi 10 iul 2014, 05:32:02
danuta's Avatar
danuta danuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 feb 2009
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 53
Dieta: M Bilic
Date: 170cm, 102kg
Mesaje: 2.650
Aprecieri acordate: 1.220
Am fost apreciat(a) de 2.330 ori in 1.559 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (VI)

Buna dimineata si de la mine
Nu cunosc pe nimeni pe aici,o stiu asa un pic pe diana de pe la rozi din jurnal.....sa nu uit.....casa de piatra diana si multa sanatate
Incerc si eu de vreo 4 ani sa ma duc sub 80.....pana acum nu mi-a iesit,cel mai putin am avut 83....acum am pe la 85-86....Cel mai mult am avut 100 kg,acum vreo 6 ani cred,am slabit respectand in mare parte principiile m.bilic.......acum nu prea imi mai iese,nu mai functioneaza ca atunci......ma rog s-au mai schimbat multe de atunci.Am o gastrita destul de urata care nu imi permite sa mananc orice,oricand........nu pot fructe,legume crude decat in portii mici si rar..... si ce e ma rau ....trebuie sa mananc carbohidrati ca sa nu imi starnesc stomacul......ma refer la pesmeti,paine mai veche,orez......ma rog e destul de complicat sa tin orice dieta...am incercat south beach dar mi s-a facut rau....eu am si lipsa de calciu si glicemia mica,am mai incercat 3+3....adica 3 zile vegetale 3 zile proteine......nu merge...nu vrea stomacul asa ca imi ramane o dieta a bunului simt.....doar ca, cu bunul meu simt in ale dietei doar ma mentin nu slabesc
Am sa mai dau pe aici,caut un grup de sustinere,impreuna sigur vom reusi
Sa aveti o zi buna,fug la munca
__________________
danuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2283 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1766 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1509 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]