View Single Post
  #3986 (permalink)  
Vechi 08 feb 2011, 09:51:51
Kamyy's Avatar
Kamyy Kamyy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?

Citat:
Anterior postat de pishkotzyca Vezi mesajul
Buna, azi m-am alaturat si eu grupului slabutelor! Am mai tinut dieta acum 2 ani si am slabit 20kg si acum o reiau ca mai am cam 15 kg de aruncat la gunoi .... poop
Bine ai venit printre noi si spor la slabit1!!!
Citat:
Anterior postat de rayssa Vezi mesajul
buna,fetele!!!!!!!!!!
am inceput bine saptamana, 1,1 kg pierdute!!!!
ma apuc de citit sa vad ce ati mai facut!
Felicitari...
Citat:
Anterior postat de bluzme Vezi mesajul
Buna, hop si eu. Ma apuc iar de dieta, se pare ca e ca un facut, primavara tin diete. Reusisem anul trecut sa dau aprox 10 kg - in vreo 3 luni, dar acuma la aproape un an le-am pus aproape pe toate inapoi...asa ca ma pun iar pe treaba.
Sa avem spor .
Bine ai venit...la cat mai multe kg jos!!!!
Citat:
Anterior postat de gabipopoviciu Vezi mesajul
vreau sa slabesc . Am 34 de ani 160 si 78 kg .Astazi am mancat urmatoarele un gref mare 2cafele cu lapte cu cofeina fara zahar la pranz doua oua fierte cu o felie de paine cu tarate castravete crud cu zeama de lamaie cam100gr avea castraveciorul .Pe seara intentionez sa maninc 100gr piept de pui de casa si 250 legume verzi brocoli si mazare .Cate calori au toate ? Ma ajuta sa slabesc daca mananc asa ceva toata saptamana .Sunt o slabuta incepatoare .
Impreuna vom reusii...Mult succes si ambitie multa!!!!
Citat:
Anterior postat de gabipopoviciu Vezi mesajul
Panaacum papam tot ce ramanea de copii .Cred ca am ajun sa mananc si3500 de calori pe Zi !Acum m-am hotarat sa slabesc astazi n-am puz pic de dulce in gura ma doare putin capul. Ce dieta ar trbui sa tin ?
In primul rand nu infometare...papa mai mult la micul dejun...citeste si tu aici si vz care dieta crezi tu ca ti s-ar potrivii mai bine,ce ti-ar placea mai mult sa papi...
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]