View Single Post
  #399 (permalink)  
Vechi 10 oct 2010, 22:55:00
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Sa vorbim despre alimentatia sanatoasa

nu o sa-ti spun ce am amncat azi, iti zic si de ce am fost plecata intr-un training si ni s-a servit niste prajituri extraordinare, si cam de 4 zile am papat si prajituri.... sunt ft bune, nu regret ca am luat de gust (pt ca am vrut doar sa gust din fiecare fel) dar in acelasi timp, am mancat cam multe zilele astea

insa de obicei mananc dupa cum urmeaza (si voi reincepe acest regim, acum ca m-am intors acasa si imi gatesc singura ):

md: cereale cu lapte, sau felii de paine de secara cu vinete, cu roosi si branza, sau cu salata de icre sau o omleta din 2 oua
gustare: fructe sau iaurt
pranz: peste cu legume, sau orez cu legume, sau mamaliguta cu legume sau cu ciuperci, sau varza calita cu bucatele de soia ( nu mananc prea des soia, cam asta e singura combinatie mai nou prin postul Pastelui mai luam de la magazin snitele congelate si le faceam direct, dar am vazut ca absorb prea mult ulei )
gustare 2: fructe sau iaurt (daca nu imi trece foamea, mai adaug un biscuite sau 2-3 rondele de grau expandat, ca sa ma satur )
cina: preponderent supa, dar pot manca si ceva ca la pranz, sau branza cu rosii

in mare, mananc ce gatesc singura, iar cand iau masa in oras ma asigur ca mananc cat mai hipo-caloric posibil ma simt ft bine de cand am renuntat la carne, totul functioneaza ca si cum m-as fi nascut din nou (desi nu am vreo varsta inaintata, pun accent si pe asta ) deci, ce crezi? in afara de micile escapade, cam asta mi-e meniul

vreau sa iti spun ca te admir pt ca iti administrezi timpul astfel incat sa ai timp sa gatesti des, sa faci sport, sa activezi si pe forum, si sa si profesezi, bravo pt asta
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat