View Single Post
  #3992 (permalink)  
Vechi 16 iun 2016, 11:03:01
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Mai am cunostinte care inainte de instalarea menopauzei au avut hemoragii,au fost chiar chiuretate si investigate. Pe mine ma supara cel mai tare insomniile
Eu am insomnii de la stres - cand am o perioada stresanta la munca reusesc sa adorm dupa care parca visez situatia stresanta si sar din somn si sunt perfect lucida si nu mai pot adormi. Extrem de neplacut.

Inainte ma chinuiam sa adorm la loc si ma invarteam de pe o parte pe alta.

Acum imi iau frumos talpasita din dormitor in living si fie citesc pana mi se inchid ochii si adorm , fie ma uit la vreun film pe care il pregatesc din timp si la fel adorm uitandu-ma la el. Dar nu-mi mia propun sa adorm ca parca fuge somnul de hotararile mele!!
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
Alynuta (16 iun 2016), crina38 (17 iun 2016)