View Single Post
  #3997 (permalink)  
Vechi 20 oct 2011, 08:35:50
adinico's Avatar
adinico adinico este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina si cat mai multa miscare
Date: 165cm, 79.6kg
Mesaje: 3.919
Aprecieri acordate: 8.165
Am fost apreciat(a) de 5.317 ori in 2.849 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 09

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Slabuta nu ma intelege gresit stii ca sunt impotriva slabitului pe baza de pastile si prafuri care nu stiu ce substante contin, stiu ca ceva au in continut de slabesti asa repede si nu un lucru bun pentru organism ,de aceea cautam pe net ingredientele acestora si nu am gasit decat plante ,plante si iar plante .Multumesc o sa citesc ceea ce au scris fetele
Buna dimineata! dragele mele sunt noua ( adica aproximativ de o saptamana vorbim pe aici) dar va pot spune si eu cateva impresii de fost utilizator de Herbalife; am consumat acum10 ani cat si acum 2 ani cand ajunsesem la "venerabila " greutate de 85 kg si ma simteam cumplit ....am apelat la programul lor fiind pe baza de plante. din proprie exeprienta va pot spune ca progarmul in sine este unul ok, si ajuta persoanele care nu stiu sa-si stabileasca un program propriu de mancare ca tip si timp sa zicem; el te invata sa manaci regulat sa te hidratezi, si chiar sa mananci sanatos pentru ca toate exemplele lor de mancare promoveaza totusi mancatul sanatos.partea interesanta, din punctul meu de vedere, este atunci cand persoana nu mai aplica programul si dacaa nu a constientizat ca trebuie sa manace sanatos si in continuare, revine la vechile obiceiuri si uita cat si cum sa manance. trebuie sa recunosc ca ceea ce am gasit aici dicutand cu voi ca si programe de slabire sunt mult mai ok pentru ca esti atent la ce mananci faci sport, si fiecare constientizeaza mult mai mult ca vrea sa fie sanatos !!!!..deci totul tine de vointa fiecaruia...stiu persoane cu diabet care slabind cu herba au ajuns sa nu mai fie dependenti de insulina, fete care din motive de sanatate nu puteau face sport si au aplicat la herba si au slabit si au reusit sa ramana insarcinate ...sunt multe exemple...dar sunt simulte persoane care au slabit frumos si apoi au uitat ce scop aveau ( adica sa fie sanatosi) si au mancat iar la fel ca inainte si s-au ingrasat la loc ..! oooaua ce de am povestit ...dar oricum recomand sa continuam cu ce diete avem in program, sa fim atente la ceea ce mancam si cand, sa facem mult sport si constientizam ca facem tot ceea ce tine de noi pentru a fi sanatoase si modele pozitive pentru copii nostri cat si pentru altii!!! Totul tine de vointa si constiinta fiecaruia deoarece ele te ajuta sa ajungi la kg la care ti-ai dorit , si nu pastilutele si schemele impuse de unii si altii!!!! va pup pe toate ! vointa multa, mancarea sanatoasa si regulat si sportul sunt esentiale tineti-o tot asa si veti reusi !!! o zi minunata !!
__________________
02.02-85; 20.02-84.9; 04.04-84.5 kg; 02.05-82.3 kg; 13.05-81.7
... 31.07-81.9 kg ...