View Single Post
  #3998 (permalink)  
Vechi 28 mai 2013, 13:53:05
Anne10's Avatar
Anne10 Anne10 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

"Foarte tare ca iti inveti fetitza sa pape sanatos!
Asa imi doresc si eu, cand voi avea copii.. Si nu e greu sa o tii departe de dulciuri si alte prostii din comert in pungi colorate? Ca de obicei copiilor le este pofta, mai ales ca vad si la altii.. "
Nu o tin deoparte 100% de dulciuri, doar ca incerc sa ii dau cat mai rar sa guste cate o bomobonica/ prajiturica si doar la gustare daca a mancat bine mancare ca altfel nu primeste (am noroc ca pentru moment nu pofteste la ele si nu prea cere, inainte cel mai des ii placea sa manance mazare fiarta goala, acum a lasat mazarea si e nebunita dupa rosii sunt zile cand manaca si pana la vro 20 de rosii cherry pe zi). Prin magazine cand merg cu ea (si chiar si fara ea) incerc sa nu intru pe raioanele unde sunt dulciuri; iar cand suntem la copii in parc incerc sa ii iau de acasa vriante mai santoase (oleaginoase crude/ stafide/ bomboane fara zahar si le pun in pungute colorate (pentru moment e bine ca o pot pacali, iar cand creste mare o sa fie obisnuita cu gustul de sanatos). Oricum eu sunt bucuroasa ca pana la 1 an si 8 luni nu a mancat nimic dulce (nici macar facut in casa), doar fructe si miere (dupa 1 an) si pana atunci am si alaptat-o.
Scuze ca am scris un roman la tine in jurnal .

__________________
Jurnalul Anne10
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Anne10:
diana87 (28 mai 2013), Kclaudyia (28 mai 2013)