View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 03 apr 2012, 14:00:21
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal tynyty ( Anamaria )

Citat:
Anterior postat de tynyty Vezi mesajul
Sunt fericita ca deja mi-am facut o prietena . E asa de placut pe forum si in jurnal... chiar imi place, place, place.
Da intradevar azi e ziua de proteine.
Meniu meu pentru azi este ..... dimineata am mancat o banana, apoi o cana de ceai verde si multa apa bineinteles. La pranz am mancat o salata ( salata verde, ridichi, rosii, ardei gras rosu, ceapa verde), somon afumat file si o felie de paine integrala prajita. Si diseara voi manca tot somon afumat file cu un ardei gras rosu. Si cam asta a fost prima zi....Mai am 89 de zile
Ma bucur ca iti place, draga mea Imi place veselia ta si tonusul tau
Somon....yummy, cred ca e bun, nu am mancat niciodata Suna bine meniul tau pentru azi.SA ai grija sa nu te infometezi,poate incerci in acelasi timp sa iti numeri caloriile, sa incerci sa nu scazi sub 1200, asa e mai sigurCe zici?
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]