View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 04 mai 2012, 15:04:16
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Cand ai baut ultima data suc (Cola, etc. nu suc natural)

Eu recunosc: sunt dependenta de cola. Am trecut de la normala la 0, chiar imi place mai mult 0, nu e PREA dulce.

Se vede imediat la cantar, pentru ca daca beau, beau in cantitati industriale, paharele se umplu singure, nici nu imi dau seama cand s-a terminat sticla de 2l. Orice mancare buna o asociez cu un pahar de cola rece (Ca la reclama).

Ce nu imi place este ca altfel nu beau nimic carbogazos, si ma balonez ceva de speriat. Am citit o multime de studii si am vazut o gramada de poze cu lucruri care se descompun in cola si cum se depun chestii pe fundul paharelor etc...dar pofta tot e acolo, undeva.

Incerc, prin urmare, sa ma abtin, si sa beau numai daca merg la un restaurant, sau daca e o ocazie, si atunci sa beau o cutie, nu sa imi cumpar sticle acasa.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat