View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 24 sep 2012, 16:42:58
nicole333's Avatar
nicole333 nicole333 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Bruxelles, Belgia
Vârsta: 35
Dieta: Personalizata..
Date: 168cm, 74.5kg
Mesaje: 82
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnalul nicole333

Asa ca m-am inhamat la drum cu multa vointa si incredere si intr-o luna reusisem sa scap de 10 kg.Regimul a fost mai mult o supravietuire nicidecum regim,mancam doar dimineata o rosie ,2,si pana a doua zi nimic,sau daca macam o felie de paine 2 zile nu mai mancam nimic,sport faceam si in banca la scoala,ajunsesem sa dorm ca sa nu-mi fie foame dar si pentru ca eram atat de obosita de nu mai eram in stare de nimic.A fost o luna crunta dar ajunsesem la 76 kg,departe de ideal dar..tot era ceva.Bineinteles ca nu am avut putere sa merg inainte cu regimul asta ,asa ca o vreme incepusem sa oscilez intre 76 si 80.Cam un an a durat asta,pana m-am hotarat sa incep din nou un regim,dar mai potolit decat primu,dar tot nu pot sa spun ca era sanatos.Mancam branza cu rosii sau cu mamaliga,sau beam sana cate o zi intreaga,pana am ajuns la 66 kg.Mai aveam asa putin pana la ideal dar din nou nu am mai putut sa merg mai departe,asa ca am clacat...din nou.
nicole333, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2009 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]