Subiect: Mancatul noaptea
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 15 mar 2010, 22:30:22
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Mancatul noaptea

Citat:
Anterior postat de drama queen Vezi mesajul
fetelor de ceva vreme am o problema si astept sfaturi d ela voi
deci toata ziua nu prea pap adica doar dim mananc mult si la pranz nimica , ca gustari nu prea.. si seara ..ohoho o gramada deci vin de la liceu si pap putin de tot si porma pe la 9 -10 ma apuca o foame.. nu am cuvinte incerc sa nu ma gandesc la mancare .. dar pana la urma cedez deci chiar nu stiu ce pot face ca sa nu mai pap noaptea sau de ex seara citesc sau cos pe goblen treb neaparat sa rontai ceva ... la inceput este in cantitate mica dar ea creste mereu.. deci chiar nu stiu ce sa fac astept sfaturi

Nu te infometa!!Mananca in timpul zilei consistent,nu sari peste mese.Din aceasta cauza mananci noaptea pentru ca nu-i dai organismul suficiente substante nutrititive.Incearca sa ai o alimentatie echlibrata in timpul zilei si noaptea nu vei mai avea senzatia de foame.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui DrIulia2010:
angieee (27 feb 2013)