View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 09 mar 2014, 22:14:27
Wana's Avatar
Wana Wana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 11 iul 2010
Locaţie: London, Anglia
Vârsta: 34
Dieta: hipo :)
Date: 167cm, 89.8kg
Mesaje: 565
Aprecieri acordate: 615
Am fost apreciat(a) de 715 ori in 434 mesaje
Implicit Re: Jurnal - Wana - "si pun piciorul in prag"

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul


Buna Wana si success in calatoria slabitului!

Povestile noastre sunt relative similare, avem in comun kilogramele care s-au adunat pe nesimtite atat in adolescenta, cat si in prezent. Spre deosebire de tine, eu nu m-am simtit niciodata in regula in pielea mea (trista concluzie) si-am tot incercat sa fac cate ceva, esuand mai repede sau mai tarziu.

Ma bucur ca e si iubire in viata ta si ca te motiveaza ridicatul in brate, si aici ma recunosc, am auzit si eu oase “puscatoare” de la prietenul meu.

Vad ca ai inceput in forta, Dukan, Kangoo, esti pe drumul cel bun si eu zic ca o sa zboare kilele, mai ales ca nu ai un istoric presarat cu diete peste diete si ca faci miscare. Iti urez inca o data succes si sa nu pierzi nimic in viitor cu exceptia kilogramelor in plus.

De asemenea, cum e Kangoo, e prietenos cu genunchii? Mie mi-e tare greu cu sportul pentru ca mereu mi se pare ca scartie una sau alta si orice topaiala duce la dureri la gabaritul asta.

Te pup, o seara frumoasa!

Draga mea, iti multumesc pentru incurajari. Iti urez si tie mult succes in lupta cu kg. Am observat ca multe dintre cele care suntem pe aici cu muuulte kg in plus avem probleme inca din adolescenta.

Niciodata nu m-au atras sporturile gen aerobic, si nu credeam ca o sa imi placa kangoo , am mers mai mult din curiozitate. Dar efectiv m-am indragostit. Sunt intr-o grupa de incepatori-adica cel mai mic nivel de intensitate al antrenamentelor, si dupa 5 minute de antrenament curg apele pe mine. Si este deosebit de prietenos cu genunchii si articulatiile. Cel putin eu nu am simtit absolut nicio durere, nicio pocnitura, nimic. Plus ca nu faci febra musculara si poti linistita sa mergi zi de zi la antrenamente. Am avut ghinionul ca intr-o zi sa nu prind ghete de kangoo, deoarece pentru greutatea mea avea o singura pereche disponibila si a fost luata de alta grasuta, asa incat am facut antrenamentul fara ghete. Ziua urmatoare am avut o febra musculara ingrozitoare. Plus ca nu mai e la fel de amuzant si nu am putut duce antrenamentul la bun sfarsit din cauza durerilor de gambe

O seara fain! te pup