Subiect: Jurnal Vivianna.
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 10 apr 2010, 13:53:47
Vivianna's Avatar
Vivianna Vivianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2010
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Numaratul caloriilor
Date: 165cm, 59.8kg
Mesaje: 114
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Smile Re: Jurnal Vivianna.

Pai mananc intre1000-1500 in general, dar as vrea sa incerc sa mananc sub 1000.Mi-am facut acum 5-6 luni un consult si acolo mi s-a spus sa mananc 1300 daca vrea sa ma mentin si mai putin daca vreau sa slabesc.Sunt ovo-lacto-vegetariana, inlocuiesc cateodata si laptele cu lapte de soia, dar nu ma deranjeaza cu nimic nici laptele, nici ouale.
In legatura cu meniul meu zilnic, trebuie sa spun de la inceput pt ca am uitat in postul trecut ca am o mare problema cu dulciurile, sunt singurul lucru de la care nu pot sa ma abtin.Am unele zile cand mananc cate o ciocolata intreaga dimineata si din cauza ca sunt dezamagita de mine nu mai mananc nimic in restul zilei, practic sunt doar 500cal, dar imi dau seama ca nu este sanatos.
Va pot lasa meniul meu de ieri 9 apr lapte+cereale, varza+mamaliga, 1 iaurt si 2 mere intre mese. Am calculat eu mai mult sau mai putin corect 800cal
Ms ca ma sustineti si nu ezitati sa ma certati pt ca probabil aveti mai multa experienta ca mine
Vivianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1890 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1373 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1116 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]