View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 16 aug 2010, 21:05:29
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit re: Cred ca a venit vremea sa cer ajutor - Sunt sau nu bulimica?

Buna Fluby!In primul rand trebuie sa te dezamagesc si sa iti spun ca nu exista diete minune,pastile minune si nici slabit fara putina ambitie si efort.Bulimica esti odata ce iti provoci singura voma si este foarte rau daca vei continua asa vei ajunge sa ai mari probleme de sanatate si vei regreta amarnic ceea ce faci acum.Nu stiu sa iti pun link aici dar cauta pe forum bulimie si citeste postarile de acolo ca sa intelegi mai bine despre ce este vb.De ajutat sigur nu te ajuta deloc adik pe moment poate ca vei slabi dar in timp o sa ai probleme grave de sanatate.Lasa pastilele,apa cu sare si alte prostii de genul asta si analizeaza un pic modul tau de a manca.Din moment ce spui ca ai avut mai mereu probleme cu greutate unicul mod de a ajunge slabutza si a te mentine este sa inveti sa ai tu controlul asupra mancari si nu invers.Si eu ca si tine si ca multe alte fete mult timp nu am vrut sa inteleg treaba asta si cu tot felul de diete minune am ajuns la un rezultat mai trist decat al tau 105.8kg.Tu nu ai un nr foarte mare de kg de dat jos si cu rabdare si o dieta adecvata vei reusi.Citeste cate ceva despre alimentatie si invata sa mananci corect asa vei slabi si vei ramane slaba.Daca eu la kg pe care le-am avut am reusit sa ma adun si sa ma pun pe treaba si tu poti.Nu stiu ce as putea sa iti mai spun dar te rog din suflet da-ti singurik 2 palme inoglinda si revino pe drumul cel bun.CEEA CE FACI ACUM NU E BINE DELOC.Daca ai vreo intrebare,orice ai nevoie eu iti stau la dispozitie.Bafta multa!
Răspuns cu citat