View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 20:21:38
ileana63's Avatar
ileana63 ileana63 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: constanta, Romania
Dieta: Scarsdale
Date: 155cm, 93kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit ileana63

Multumesc petru primirea frumoasa si imi cer scuze ca nu am raspuns imediat.In weekend de regula am f.multa treaba,astept lunea sa imi trag sufletul. .Pregatesc mancarea pt fetele mele, studente amandoua.Cum facultatea o fac in alta localitate, sambata este ziua pt gatit si trimis "papa".
Inca nu mi-am stabilit o dieta anume. Fiind"Stan Patitul" mi-e teama sa aleg vreuna.Niciuna nu pare f. in regula. Am citit despre Montignac.Nu am pretentie ca o urmez inca cum scrie la carte. Doar am ales retete din ea, pana ma hotarasc.Ca urmare, am reusit doar sa iau cateva rete din faza 1 , le-am preparat si am trimis si fetelor mele, deoarece amandoua doresc sa mai dea jos un pic. Rezultatele, daca retele sunt Ok sau daca le-am preparat cum trebuie, urmeaza sa vedem.
Am facut legume cu orez, chiftelute dim carne de vita la cuptor, ( nu in Ulei..) niste fursecuri (asa le zic dar seamana a turte ) din ovaz , tarate,etc. Nu sunt cine stie ce dar sunt comestibile. Sa vedem daca ma si ajuta in lupta pe care am inceput-o cu obezitatea instalata bine.
Un pic de multumire tot am. Hai sa ma si laud putin: in primele 2 zile am reusit sa scap de 1,4 kg.Stiu ca bucuria nu va tine, urmatoarea perioada urmand sa dau mult mai greu.dar pt start, este o satisfactie. In fiecare dimineata am mancat lapte cu cereale, pranz un gratarel cu salate de varza, si fructe: mere, portocale, grefa. In prima zi 5 min bicicleta , a doua zi 10, si azi 11. Mai mult nu pot. Nu am suflu.