Subiect: jurnal anamaria
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 19 nov 2009, 08:37:22
anamaria30's Avatar
anamaria30 anamaria30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 nov 2009
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: dieta personalizata
Date: 169cm, 106kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: jurnal anamaria

Buna dimineata fetelor si o zi plina numai cu zambete.
Multumesc mult pentru intimpinare, mai ales pentru floricele.
Cred si vreau sa reusesc in primul rand pentru mine. Diete am tinut o viata ,dar vreau sa cred cu putere ca aceasta de acum este "cea mai cea" si sa se transforme intr-un stil de viata.
Deci ce fac :
- am eliminat acum total dulciurile si prajiturile si incer sa elimin si uleiul ...dar asta nu prea reusesc (doar daca gatesc eu );
- consum fructe si legume mai multe , este o imagine destul de ciudata sa ma vad cu un morcov in mana si sa mestec doua guri si sa ma satur;
- mese cat se poate de fixe si ofer organismului putin mai mult dimineata;
- vreau pe cat se poate sa mananc foarte putin seara ......dar ce mai loveste cate o pofta pe la ora 20.00;
-si am inceput si sa practic putin mai mult sport);
-si cat mai putine calorii si grasimi ;
Pe moment aceasta este planul meu de bataie. Stiu si sunt constienta ca intru (si vreau sa fiu acolo ) intr-un stil de viata care sa fie asa mereu.
Stiu ca pot sunt o ambitioasa, vreau sa raman asa montata.Oricum mintea mea mai are de luptat cu multe ganduri dar vreau cu ajutorul meu si a celor din jur sa pot spune sunt ''o slabuta ''.
O zi frumoasa si multe ganduri frumoase.Multumesc.
anamaria30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2694 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2177 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1661 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]