Subiect: Jurnal ina
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 03 mar 2011, 20:34:53
inasun's Avatar
inasun inasun este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 35
Date: 160cm, 75.6kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal ina

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
Buna Ina si bine ai venit
am vazut ca ai slabit 10kg,felicitari,cum ai reusit?
imi place ca ai peste 100cal,insa biscuitii de la micul dejun nu sunt oki,incerca sa'i papi cat mai rar si in cantitati mai micute
cina mi se pare cam saraca,iar langa peste mergea si niste legume
sport faci?
mult succes in continuare,spune'ne mai multe despre tine

Cele 10 kg asa le-am dat jos, cu meniuri asemanatoare, cu mici schimbari (in loc de lapte-ceai, in loc de peste-ciorba etc) Biscuitii abia mi i-am luat, n-o sa mai fac aceeasi greseala ca-s prea buni si mi-e greu sa ma abtin . In loc de biscuiti uneori mancam o felie de paine prajita cu un triunghi de branza sau cu salata de vinete.. uneori in salata mai puneam si putina telemea nesarata (sau desarata, nu stiu exact cum se numeste)
Sport vreau sa fac (faptul ca locuiesc la et 4 si n-am lift se pune? ), chiar am postat un mesaj cautand un loc in care se poate practica inotul la costuri mai mici in Iasi, mi-a fost recomandat tae-bo, facut acasa, probabil de luni ma apuc. Multumesc de urari si de interesul acordat :p
inasun, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1707 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]