View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 11 ian 2010, 21:40:37
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Nutritia dupa ce ai renuntat la fumat

Citat:
Anterior postat de ali_lumi Vezi mesajul
Mda... interesant topic... eu sunt fumatoare de cativa ani si adevarul este ca nici nu am incercat sa ma las, dar mi-e si frica sa ma las pe ideea ca ma voi ingrasa. Am pe cineva in familie care credeti-ma inainte sa se lase de fumat arata DEMENTIALLLLLLL, ce 90 60 90 femeia era bestiala, iar la nici juma de an sa lasat de fumat iar acum cantareste in jur de 90 de kg si ii e foarte greu sa slabeasca . Nici nu stii ce sa crezi...
Da,asa este te ingrasi,dar nu neaparat ca te lasi,ci pentru ca incepi sa ai alta ,,ocupatie'' rontait seminte multe, bomboane,etc
Cunosc pe cineva,care manca foarte putin ,dar in schimb fruma foarte multe tigar,iar in ritmul acesta a slabit foarte mult in cateva luni..
Mie una nu mi'a placut niciodata tigarea si nici acum... Mi se pare ceva neinteresant pentru mine.. Si o data ce te apuci ,cu chiu cu vai te poti lasa,sau daca ai o ambitie de milioane sau un impediment.. De exemplu.. un profesor de-al meu (vb foarte multe cu noi,ii eram dragi) a fumat ani la rand, si fiul lui s-a imbolnavit ,de nush ce.. si a fost la doctor si doctorul i-a spus ,daca fiul dumneavoastra mai inhaleaza fum de tigare ,risca sa se imbolnaveasca grav si sa decedeze.. Si de atunci s-a lasat...

Crezi ca si tigarea te-a ajutat ca sa slabesti??
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat