View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 11 ian 2010, 19:23:05
Claudia1978's Avatar
Claudia1978 Claudia1978 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Dieta Daneza
Date: 167cm, 54.00kg
Mesaje: 25
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Claudia - Dieta Daneza

Deci ..iata-ma la sfarsitul acestei zile si la fel ca ea ..sunt si eu sfarsita. Dupa ce am rezistat cu stoicism celor doua oua de la pranz ma gandeam cu satisfactie la gratarul de vita si salata ce urma sa le pap la cina. Evident ca socoteala de acasa( in cazul de fata de la job) nu se potrivea cu cea din targ( adica cea de acasa). Juniorul meu trebuia dus la dentis...deci maraton, servici , casa, plecat dentist, plecat la market, plecat dupa cineva , ajuns acasa....ora 19.15. Sunt lesinata de foame, cred ca as manca si tastatura in momentul in care scriu....Noroc ca am pe cineva la bucatarie care imi prepara mult asteptatul gratar de vita. Oricum cred ca am supravietuit cat de cat acestei zile cu parerea de rau ca nu am reusit totusi sa imi asigur un necesar mai mare de calorii. Poate o fi de bine...sau de rau...ramane de vazut. Un lucru bun am facut insa...am reusit sa ajung la 1,5 l de apa . Eu care nu reuseam sa beau nici 0,5 pan la ora asta. Pupici multi si ne gasim pe maine...
Claudia1978, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1854 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1337 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 563 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat