View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 08:45:08
kisa's Avatar
kisa kisa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Valenii de Munte, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Dukan
Date: 160cm, 70kg
Mesaje: 5.575
Aprecieri acordate: 669
Am fost apreciat(a) de 1.042 ori in 683 mesaje
Implicit Re: Jurnal stripmymind

Citat:
Anterior postat de stripmymind Vezi mesajul
Bine te-am gasit! Sunt constienta ca au destul de mult zahar cerealele Fitness, am si fulgi de ovaz simplii. Avantajul batonului este ca pot sa il iau oriunde si e comod de mancat. Dar caut eu un inlocuitor mai sanatos Marul imi ofera satietate mancat imediat dupa masa, dar ai dreptate. Fructele sunt de fapt apa si zahar+niste fibre nedigerabile pe acolo asa ca incerc sa le mai raresc seara. De zaharina am citit ca este cancerigena etc. dar eu tind mai mult spre parerea Mihaelei Bilic: o pastila/zi e o cantitate foarte mica si nu s-a demonstrat inca o legatura exacta intre zaharina si efectele ei nocive.
De fapt, nickname-ul l-am ales dupa o melodie care imi place de la Red Hot Chilli Peppers dar acum ca ai precizat, merge de minune
Iti multumesc foarte mult pentru gandurile frumoase si pentru ca ai "poposit pe aici"!
Buna! Fructele se mananca in prima parte a zilei si eventual inainte de masa cu 30 minute! Succes!
kisa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1750 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]