View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 11 feb 2012, 09:21:35
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Buna Claudia, si muult succes sa ai!!

Eu tot la Dukan is, desi am intrerupt-o de cateva zile din cauza la niste mici probleme de sanatate.
Trebuie sa ai grija cu taratele de ovaz, in prima faza sunt recomandate cel mult 2 linguri de tarate pe zi.
Asteptam sa ne spui rezultatele dupa prima faza. Ca sfat, uita-te pe net, aici pe forum sau si in alte parti, vei gasi fel de fel de retete super gustoase pentru prima faza. SI avand un meniu care sa-ti satisfaca papilele gustative, iti va fi foarte usor sa duci faza asta la capat, fara sa simti ca iti lipseste ceva:d.

Te pup, si cum am zis, asteptam meniuri, vesti, etc!!
Multumesc pentru primirea calduroasa
Sunt deja la a 4a zi de atac, maine e ultima zi si ma cantaresc.. fingers crossed
Tarate nu mananc foarte multe, jumatate de lingura dimineata cu iaurt si apoi in turtite sau de ex ieri am mancat supa cu galuste de tarate..

Hai ca vin si eu la tine in vizita O zi deosebita sa ai!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]