View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 25 mar 2012, 01:41:24
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase :)

Citat:
Anterior postat de yasemin Vezi mesajul
Da...dupa ce m-am ratacit putin prin forum si peste tot,sper ca acum am reusit si eu cu jurnalul meu..sa il "pun" unde trebuie si sa imi pot face ordine in idei

Ma bucuram eu cu dieta mea disociata pe zile si ce bine era..asta pana cand am vazut ca apar tot mai multe legume proaspete siiiiiii....nu pot o sa reduc caloriile undeva intre 1100-1200..sper si cred ca asa, cu o dieta hipocalorica va fi bine, macar nu mai poftesc la salate degeaba
Perfect!Speram sa te hotarasti asupra unei hipocalorice sanatoase!
E cea mai buna alegere dupa parerea mea
Te astept si aici, se discuta despre hipocalorica, cartile Mihaelei Bilic, etc.

DAca reusesti sa iti mentii un aport caloric la 1100-1200 de calorii, cu sportul pe care il faci, cu alimentatie sanatoasa, salate multe, legume, fructe, carne slaba, cereale, fara fainuri albe si fast food-uri, ai sa reusesti,draga mea!Daca ai nevoie de ajutor, strig-ma!Sunt aici sa te sustin si sa te ajut

Echilibrul si cumpatarea face totul!

Ah, si te invit sa semnezi PRIMA PETITIE NATIONALA PENTRU DREPTUL LA VIATA SANATOASA

Nu costa nimic, nu se cer date personale, avem nevoie doar de cat mai multe semnaturi pentru a putea schimba ceva in Romania, pentru a contribui la imbunatatirea sanatatii noastre si a tarii noastre.SI daca poti, da linkul mai departe prietenilor, pe facebook, cunostintelor.Cu cat mai multe semnaturi, cu atat mai bine.Multumesc mult
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de happygirldiana; 25 mar 2012 at 01:44:51.