View Single Post
  #40 (permalink)  
Vechi 29 iun 2010, 20:09:26
ayemia's Avatar
ayemia ayemia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: Sibiu, Romania
Vârsta: 43
Date: 167cm, 89kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal: NU total anorexiei, subnutritiei, regimurilor prostesti - Deadcountess

eu sunt curioasa cum te descurci cu mai multe limbi deodata? Eu stiu doar engleza si franceza si inteleg spaniola, dar mi-e greu sa imi mut creierul de pe o limba pe alta. Am stat in Franta cu o bursa pentru o vreme si desi m-am dus vorbitoare de engleza, m-am intors vorbitoare de franceza. Apoi, am stat in State o vreme si am uitat franceza si ma "impiedic" in orice vreau sa spun. Acum doresc sa emigrez in Canada si se pare ca e mai usor pe partea franceza, dar de 5 ani lucrez si studiez in engleza si mi-e groaza sa o iau de la capat cu franceza! Ai vreun pont pentru mine cum sa imi setez creierul? Sunt ceva exercitii? )
ayemia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2146 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1629 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat