View Single Post
  #40 (permalink)  
Vechi 24 feb 2011, 12:17:16
marya's Avatar
marya marya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 26 iul 2010
Locaţie: dublin, Irlanda
Vârsta: 67
Dieta: vreau sa urmez o dieta
Date: 158cm, 65kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Reusitele noastre

buna draga mea iti multumesc mult pentru " aprecieri" si pentu baiat de fapt eu am 2
baieti dar numai cel mic a fost cu probleme cu greutatea cand era mic era ff slab si aici
in Irlanda nu este ca in Romania sa mananci mai organic cel putin inainte cand am venit noi aici chiar nu era acum da se mai gaseste dar trebuie sa te uiti pe etichete.Hai sa-ti zic ce trebuie sa nu aiba multe calorii vezi cate cal are produsul la100 gr sa nu aiba prea multe e-uri sa nu contina prea mult zahar la100 gr produs si tii cont daca vrei sa mananci ceva si are calorii multe sa zicem ca are 300 -400 cal vezi cat are si mananci pe jumate si tine cont la calorii nu sa stai sa numeri cal dar vezi eticheta si te decizi si ai sa inveti sa mananci numai ce doresti noi facem asa;
incep cu apa calda dar poate sa fie putin mai fierbinte e mai bine cu lamaie apoi cu scortisoara dar mi-ai zis ca nu iti place nici mie dar beau asta nu este obligatoriu
apoi dupa ce am baut apa cu lamaia i-mi pregatesc micul dejun care trebuie sa fie peste 30 min 1 felie paine prajita(neagra) 1ou prajit s-au ochi s-au fiert cum vrei cu branza cam 30-40 gr o rosie s-au salata cu ce doresti o felie de ham s-au turkey breast o feliuta are doar 5 cal deci poti sa pui 2-3 felii masa de dim trebuie sa fie mai consistenta si aici pot sa-ti dau multe ex 1 felie de paine cu un crendvusti s-au cu cereale 1ou cu 141 gr (o cutie mica) sant f multe pentru ca ai voie orice dar vezi sa nu fie mai mult de 400 cal apoi la pranz mananc supa de pui cu un copanel cu galusti si cu cartof ca asa este supa un bol cu supa s-au o friptura la gratar cu multa salata s-au paste cu pui sant o gramada de mancaruri dar sa pui in totdeauna tot ce ti-am spus pe farfurie mica farfurii mari eu nu mai folosesc apoi beau ceai verde fara limita nici mie nu-mi placea ceaiul era amar dar acum nu mai este o problema daca vrei sa mananci un mar s-au un fruct dar numai dupa ce ai mancat la 2 ore poti eu nu mananc si gustari
la ora 16.30 17 mananc ceva dulce uite ieri am facut chec si azi mananc o felie la ora care ti-am zis iar seara mananc daca vreau tot supa s-au tortelloni cu bacon 150 -200 gr s-au o friptura cu salata de varza s-au ce doresti tu dar sa fie putin uite eu m-am obisnuit acum ca nu mai pot sa mananc mai mult si nu mai numar cal ca nu merge mai mult o sa vezi ce bine este ca te intereseaza orice bagi in gurita vezi e bine s-au mai bine sa mananc ceva care i-mi si tine de foame sa sti ca si noua ne venea f greu sa nu mai ciugulim ai grija CIUGULELILE intre mese sa dispara cu desavarsire ca astea fac cel mai rau ca zici ca ce o fi daca mananc ceva NU interzis CIUGULITUL
Eu ti-am zis nu credeam ca o sa reusim vreodata sa slabim eu de la 82.800 am acun 71 si vreau sa am 70 nu mai putin ca am o varsta dar vreau sa-ti mai zic daca faci ce ti-am zis eu si ai rabdare nu o sa ai probleme cu vergeturi eu nu am nimic din astea nu piele lasata nu riduri nimic 0 sa mai pun poze cu mine cum sant acum BAIATUL are de la 78 kg are acum 63 si nu mai vrea niciodata sa mai fie ca inainte el transpira f mult si lui nu-iplace nici sa faca sport am uitat orice sport e bun 30 min zilnic eu acum de 2 sapt ma duc cu catelul in parc si alerg 2 ture de teren e minunat cel din poze e baiatul meu cel mare are 25 de ani
tu ce varsta ai si de unde esti? te pup pe curand





















0
marya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 1kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1519 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat