View Single Post
  #40 (permalink)  
Vechi 28 sep 2011, 22:09:55
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Azi nu a fost o zi excelenta...Am renuntat la South Beach - motivul, nu pot sa-l spun exact. Cert este ca de doua zile mi-a fost rau si am simtit nevoia de ceva uscat, gen un biscuite sau ceva de genul asta. Azi nu am rezistat starii de greata si am cedat, am mancat un biscuite. Ma simt foarte dezamagita de mine si nu imi dau seama daca chiar primeam un semn de la organism sau am fost eu prea slaba si am cedat usor. Este greu sa te tii de treaba cand si la servici e cea mai stresanta perioada de anul asta, azi am plecat la 9 de la servici si nu am mai avut timp/ energie sa fac sport

Voi mai continua cu dieta, dar voi aborda una hipocalorica (~1200 calorii pe zi) si daca va fi sa gresesc si sa mananc elemente nepermise, voi incerca sa le mananc dimineata deoarece, din cate stiu eu, carbohidratii sunt mai daunatori seara. Azi am mancat si putin ciocolata cu 85% cacao.

Se pare ca sunt mult mai slaba decat credeam si ambitia mea a durat foarte putin....poate pe viitor voi reincerca aceasta dieta...alte vremuri poate vor fi mai favorabile...
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]