View Single Post
  #40 (permalink)  
Vechi 11 feb 2012, 18:16:30
diaralu's Avatar
diaralu diaralu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Hipocalorica + nimic (in afara de apa) dupa ora 18 + fitness
Date: 170cm, 62.4kg
Mesaje: 39
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Cum reusiti sa tineti dieta langa soti si iubiti?

Citat:
Anterior postat de mandaringirl Vezi mesajul
deci am citit cu sufletul la gura toate posturile si imi place subiectul e foarte funny mai ales cand imi aduc aminte de episoadele zilnice ale mele cu iubitul meu (stam impreuna) in care el incearca sa ma...convinga; pacaleasca; prosteasca sa mananc dulciuri si alte chestii iar daca stie ca incerc sa ma abtin incerca si mai tare ma face mereu sa rad cu asta si crede ca o sa cedez cateodata chiar cedez cateodata nu...faza e ca el arata f bine dar mananca numai carne gen ar manca dimineata la pranz si seara nu inteleg cum nu se ingrasa a facut baschet si e si destl de inalt poate si din cauza asta.
...da...cam toata lumea are acelasi scenariu atunci cand se muta impreuna
cat despre iubitul tau, care mananca dar nu se ingrasa...secretul ar fi ne-combinarea carnii (care spui ca o consuma foarte des) cu, chestii nasoale...sau chiar daca o face nu e atat de frecvent...exista o dieta (dukan) care se bazeaza pe consumul exclusiv de proietine (din carne), in care mananci oricat si slabesti...in cazul prietenului tau...el se mentine, nu se ingrasa
diaralu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1800 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1283 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 251 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat