Subiect: Jurnal Karemina
View Single Post
  #400 (permalink)  
Vechi 13 apr 2010, 09:47:19
karemina's Avatar
karemina karemina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Disociata
Date: 174cm, 73.5kg
Mesaje: 2.438
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Karemina

Buna dimi fetele :*. Musafirii mei mult asteptati (am ajuns sa o spun si pe asta doamne se intoarce lumea cu fundul in sus) au venit au venit cam urat dar bine ca au venit si m-au scapat de un drum la doctor pe care oricum trebuie sa il fac dar il aman pt inceputul lunii viitoare. Am o stare nasoala cauzata de "musafiri" dar se pare ca totusi azi m-am trezit fara pofta de dulciuri tot e bine. Am tot reflectat asupra dietei si am ajuns la urmatoarea concluzie: am sa tin o dieta personalizata care bineinteles o voi transforma treptat intr-un stil de viata.: voi elimina ca si pana acum alimentele prajite in ulei, carnea grasa, painea alba, dulciurile in exces, voi folosi ca mod de preparare a alimentelor gratarul si cuptorul. Am sa incerc sa introduc mai multe legume si fructe in alimentatia mea si pentru asta am decis dar bineinteles mai mult pt sufletul meu ca miercurea si vinerea sa tin post. Am sa mentin portiile de mancare ca si pana acum. intr-o zi din week-end am sa pap cu masura si dulciuri sau alimente care in mod normal nu prea au ce cauta in alimentatia normala. Sper sa reusesc sa imi si fac un meniu pentru o saptamana intreaga pt ca la mine functioneaza f bine lucrul asta . Cam asta e planul meu de dieta si defapt un stil de viata pe termen lung