Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #400 (permalink)  
Vechi 28 ian 2012, 13:16:00
StefaniaXtr's Avatar
StefaniaXtr StefaniaXtr este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Citesc la voi ce simptome ma asteapta in viitorul apropiat si ma sperii sper sa decurga totul bine, ca sa pot lucra pana la 7 luni, pentru ca acasa ma deprim stand degeaba.
Peste 3 zile implinim 3 luni si scapam de simptomele primului trimestru, asteptandu-le bucurosi pe cele de trimestru II.
Inca n-am spus la servici sefilor, am emotii pentru momentul in care le voi spune, pentru ca abia am semnat contractul de munca. Voi cum ati procedat cand ati anuntat? Sefii cum au reactionat?
Va doresc sarcina usoara si burtici fericite tuturor
Eu m-am anuntat seful la 7 saptamani de sarcina si a fost foarte incantat.
Nu a comentat cand a tb sa lipsesc ca sa merg la controale, desi se intampla sa am controalele chiar in datale cand avea cel mai mare dosar termen de judecata.
Anul asta a delegat un avocat sa se ocupe de el sa nu mai avem probleme de reprezentare in instanta.


Citat:
Anterior postat de skinny86 Vezi mesajul
Salutare burtici!
Ras_cristalin...in legatura cu vestea ce trebuie sa o dai la serviciu...seful meu a reactionat f bine...mai ales ca si fiica lui era insarcinata...eu cred ca e un motiv de bucurie pentru oricine chiar daca nu tuturor angajatorilor le place sa auda o asemenea veste...
Eu cred ca o sa optez pentru 2 ani de stat acasa cu bebelina...tot m-am gandit si am socotit cum e mai bine si cred ca fiecare stie sa cantareasca pentru familia ei...ma tenteaza si banii ce i-as primi in plus, dar pana la urma nu vreau sa ratez unele din cele mai frumoase momente si evenimente din viata copilului meu...
Si mie mi-a crescut burtoiul...e rotund...eu am acum 38 de saptamani...am probleme mai mult cu umflarea picioarelor...destul de tare...tensiunea e ok...deci nu prea am ce face...se dezumfla cand le tin sus pe pereti...dar numai pentru scurt timp...
Am facut si ultima analiza pt anticorpi si totul e in regula...am fost si la control...am o bebelina grasuna...a estimat la ecograf ca ar avea deja 3,5 kg...desi mi se pare cam mult pt ca ultima data (in urma cu 3 sapt) a zis ca are 2,5 kg...pana la urma sanatoase sa fim
Am vazut ca discutati de bagajul de maternitate...eu nu am pra multe de pus pt ca voi naste la privat, e destul de convenabil pretul...cam 1600 de lei...conditiile sunt f bune...la fel si medicii...pana acum am fost multumita de ei...sper sa fiu la fel pana la sfarsit...
Cine stie daca mai reusesc sa intru pana nasc...asa ca va doresc sa aveti parte de sanatate in continuare, sa reusiti sa dormiti cat mai bine...si sa mai treaca temerile astea cu nasterea...desi sunt normale
Ma bucur pentru tine skinny ca poti opta pentru 2 ani de concediu.
Iti urez sa ai un travaliu cat mai scurt si cat se poate de nedureros, iar nasterea sa decurga normal si fara complicatii.

Pupiciei!


Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
Eu cand mi-am anuntat seful...a fost calm fata de mine...dar nu ia fost lui tot una...l-am lasat in pana el era placat din tara, eu singura angajata am mers cateva zile si am stat doar acolo nefacand nimic pana sa intors el in tara.
Am aflat la 8 saptamani ca sunt insarcinata, aveam eminenta de avort asa ca trebuia repaos la pat, iar el nu a vrut sa imi dea concediu medical pe mai multe motive...asa ca am renuntat fain frumos fara sa mai fac mare scandal....oricum nu era un servici de viitor, nu eram in domeniu si al meu de la inceput nu a fost de acord sa muncesc in mediul respectiv....dar eu din mare zel si pt faptul ca ma plictiseam am facut orice....era destul de greu, munceam dar asta nu mi se parea greu fata de stresul sefilor si a altora de pe langa ei....bine ca am scapat
Indemnizatie primesc de la scoala si nu mi-am facut probleme.
Cat despre imptome........mie mi se parea greu la inceput..vomitam ff mult...era floare la ureche pe langa ce e acum......simt tot mai jos bebele parca imi iese din burta...stau doar in pat cand ma ridic merg cu picioarele stranse....de azi noapte am contractii destul de des...si il simt tot mai jos...ofof
Maine am examen si nu stiu daca voi putea merge

draga lisha parerea mea este sa pui prioritate nr 1 copilul, sa stai cat mai linistita si sa te gandesti ca e mai bine sa stai acasa decat sa mergi la examen, unde ai putea avea surpriza ca s-a decis bebe sa vina pe lume.
Examenele se pot reprograma, nasterea nu.
E decizia ta ce vei face!

Pupici si ai grija de tine.
Răspuns cu citat