View Single Post
  #401 (permalink)  
Vechi 25 iul 2012, 13:40:55
Puffoasa's Avatar
Puffoasa Puffoasa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 165cm, 103.8kg
Mesaje: 1.997
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 243 ori in 137 mesaje
Implicit Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"

Citat:
Anterior postat de bst Vezi mesajul
Of, citesc aici ce planuri de atac impotriva kg aveam...pacat ca nu m-am si tinut de ele
De cand n-am mai intrat pe aici am tinut-o intr-o ingrasare continua...ultima data cand ma urcasem pe cantar imi arata 98,5. Nici nu stiu daca sa plang sau sa rad. Mai am putin si ajung iar la 107, desi mi-am jurat atunci cu indarjire ca acest fapt nu se va intampla in vecii vecilor!

Aspectul fizic nu mai e problema centrala, au reinceput sa ma doara gleznele cand merg pe jos, daca urc 3 etaje de bloc scot limba afara de un metru, am o conditie fizica deplorabila in general.


Sustin, iar, ca asa nu se mai poate si ca ma voi mobiliza sa schimb situatia asta. Ma apuc de dieta si de miscare si nu ma las pana nu ajung ca un biscuite in dunga!

Hai sa vedem cat ma tine vointa..

Sincer acu te-as bate da n-am timp ) Asa ca pune mana de buna voie si apuca-te de treaba!
Sunt pe fuga ca trebuie sa plec la doctor ca te trageam mai tare de urechi
__________________
Jurnal Puffoasa
Daca schimbi calitatea gandirii, vei schimba obligatoriu si calitatea vietii
Puffoasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2366 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1849 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]