View Single Post
  #403 (permalink)  
Vechi 04 mai 2012, 10:57:25
lavlav's Avatar
lavlav lavlav este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Dukan
Date: 168cm, 65.2kg
Mesaje: 152
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Neata si de la mine, desi e 12
Nu pot sa nu revin cu un raport. Ziua de ieri a fost foarte grea pt mine...ma mir ca am scapat cu bine. Totul a culminat aseara cu o iesire la restaurant si o aniversare. Am rezistat eroic, mi-am comandat un somon la gratar, care, fara stirea mea, a venit cu cartofi cu rozmarin...mare tentatie...si fix langa somonul tau, in fata ta ...dar, am rezistat eroic.
Nu am rezistat insa tentatiei de a ma cantari, desi maine era ziua de cantar: 1 kg in minus...desi nu as fi crezut.
Oricum la haine se vede din ce in ce mai mult, desi cantarul arata putin. Oare sa fie de la faptul ca nu pierdem masa musculara, ci doar grasime? Sau sper eu prea mult sa dau jos grasime si nu masa musculara ca in alte diete. Voi ce ziceti?
lavlav, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2068 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1551 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1035 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]