View Single Post
  #403 (permalink)  
Vechi 02 mai 2010, 21:09:39
lavydor's Avatar
lavydor lavydor este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Red face Re: Vreau sa slabesc!

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Bun venit printre slabute, Lavinia

Vad ca la capitolul regim stai bine, dar nu am gasit nimic scris despre miscare/sport?

Este foarte buna evolutia ta si ceea ce ai descris, dar ar trebui sa te ajuti si de sport, mai ales ca iti face corpul foarte frumos modelat
Da, intr-adevar nu am mentionat nimic de sport. Din luna august 2009 sunt in Italia, pana atunci am locuit in Constanta. In aprilie 2009 pentru a ma rupe de monotonie mi-am facut abonament la sala si incepand de la 2 ore am ajuns la 5 ore pe zi de aerobic care cuprindea: tae bo, izometrie, coregrafie, forta, cardio. O sa razi, dar aveam 48.8 kg cand am inceput sala si tot anturajul de la aerobic si efortul de acolo au dus la cresterea mea in greutate in august cantarind 57 de kg. Nu ma plang ca as avea carnea moale, am de conformatie un posterior bombat , ador sa fac sport, dar incepusem sa urmez influientata de fetele de acolo anumite diete pt tonifiere si alte "ponturi" date de antrenoare si fetele mai vechi, si nu mi-au facut nici un serviciu. Simplificand, sala a dus la cresterea apetitului desi mancam doar ce era permis pentru mentinerea unei greutati si intreruperea orelor de aerobic odata cu venirea mea in Italia a dus la cresterea greutatii mele pana la 65 de kg. Abdomenul meu este fff frumos, nu am pic de burtica, mainile imi sunt subtiri, am musculatura mai dezvoltata la picioare si de acolo as vrea sa mai slabesc, si convinsa sunt ca pierzand kg ..se duc si din zonele nedorite (lasand deoparte gura lumii neinformate care spune ceva de genul:"asa ti-e constructia acolo vei fi mereu mare") caci la 48 de kg slabisem de peste tot. Aici, am descoperit bicicleta, pe jos echivaleaza cu: pe bicicleta, in tot orasul km intregi sunt pe bicicleta ca restul lumii de aici, e un deliciu pentru mine in materie de sport si cred ca ma ajuta.Asta fac momentan pentru mine plus mult mers pe jos. Nu stiu daca reusesc pana in august sa ajung macar la 55-54 kg, imi doresc, tentatii culinare pentru mine nu exista, am o vointa fantastica, dar uneori imi pierd orice speranta caci acasa nimeni nu intege aceasta fixatie a mea legata de kilograme si viitorul meu sot considera ca arat fff bine si refuza ideea de a mai slabi. Nu stiu ce sa mai mananc, cu ce sa ma mai ajut, sunt intr-un blocaj din care vreau sa ies. Multumesc mult pentru sustinere, anticipat!