Subiect: Jurnal BOBOPUIU
View Single Post
  #404 (permalink)  
Vechi 21 sep 2010, 08:18:45
bobopuiu's Avatar
bobopuiu bobopuiu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 43
Date: 170cm, 67kg
Mesaje: 2.762
Aprecieri acordate: 87
Am fost apreciat(a) de 141 ori in 61 mesaje
Implicit Re: Jurnal BOBOPUIU

Citat:
Anterior postat de jolye79 Vezi mesajul
Margarina contine grasimi vegetale solidificate (lipide trans) care contribuie la aparitia bolilor cardiace si a accidentelor vasculare cerebrale, plus conservanti, arome si coloranti.
Iaurtul de la gustarea 1 are zahar, conservanti si, daca nu ma insel, coloranti.
Crenvurstii...numai producatorul poate sti, dar in mod sigur contin potentiatori de gust, multa sare, conservanti, amidon (pentru volum), etc...
Pufuletii - malai + sare + ulei (deci mai nimic).
Poti opta pentru:
- unt;
- iaurt simplu in care pui tu bucati de fructe proaspete;
- piept de pui la gratar;
- 2 linguri de mamaliguta langa ce-ti place tie.
Si la pranz ai fi putut manca doar 100 grame de cartofi fierti + o salata mare de cruditati sau alte legume facute la cuptor, de exemplu. Ai fi mancat si mai mult cantitativ si te-ai fi simtit mai satula pentru o perioada mai lunga de timp. Ai vazut ca ai sarit la carbohidrati, nu? Ah, da, si strugurii sunt in exces.
Nu te superi ca-ti spun, ok?

.nu ma supar cum sa ma supar...chiar ma bucur..de asta postez meniurile sa fiu corectata si ajutata..altfel nu le as pune...
mi am luat iaurturi simple acum , dar trebuie sa mi termin si cele cu gust...
pai daca nu mi fac un plan de meniu de dimineatza..asa patesc..bag prostii..
aseara am ajuns tarziu si de asta am avut cina ce am avut o..n am ami avut stare sa frig puiul..macar era dezghetat...asa am ciugulit de la denisa pufuleti, apoii crenvursti de la sot..si laptele ce a ramas dupa ce i am incalzit denisei...

si cu strugurii...o luat sotu vreo 5kg..si imi to reproseaza...apai credeam ca mananci struguri...si scumpi...
mai am vreo 3 kg sigur...
acum nu ma scuz, ca i am poftit...
bobopuiu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 836 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]