View Single Post
  #405 (permalink)  
Vechi 03 mai 2010, 13:58:53
Ella25's Avatar
Ella25 Ella25 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 mai 2010
Locaţie: Plopeni, Romania
Vârsta: 39
Dieta: dieta personalizata
Date: 164cm, 58.5kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg

Un salut tuturor! Ma numesc Alexandra si am 25 de ani. In primul rand vreau sa precizez ca ma bucur foarte mult pentru ca m-am alaturat acestui site.Este extrem de util si motivant, exact ceea ce imi trebuie pentru a-mi continua programul de slabit inceput in urma cu o saptamana.Cand am inceput dieta aveam 63 de kilograme si ca in majoritatea cazurilor, un meniu dezechilibrat si cum imi place extrem de mult sa gatesc , numarul kilogramelor era in crestere. Dupa o saptamana de evidenta a numarului de calorii pe meniu, alergat pe banda 30 de minute si efectuarea a 90 de abdomene zilnice, doresc sa impartasesc cu voi marea mea bucurie : am slabit 3 kilograme, in numai o saptamana! Mai am mult de lucru bineinteles, vreau sa slabesc per total 10 kilograme iar cu "burtica" inca mai am de luptat.
Va urez mult succes si voua si sper sa ne motivam reciproc!
Ella25, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2168 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1651 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 877 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]