View Single Post
  #4059 (permalink)  
Vechi 05 iul 2013, 14:30:02
hmara's Avatar
hmara hmara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 31
Date: 169cm, 68kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XVI)

Citat:
Anterior postat de moni30 Vezi mesajul
seara buna
la mine a mers greu situl azi,,,,am crezut ca la birou la mine e problema, imi tot aparea un script......dar vad ca si acasa merge greu...se incarca greu paginile
Mara, (cred ca asa te cheama), bine-ai venit si multa bafta
nu, la protein, n-ai voie sa le amesteci, ori lactate, ori carne, ori oua, iti alegi
cereale cu lapte, doar la cina de carbo
smantana nu intra la protein, poti folosi zilnic o lingura, mai putin la vitamine, mamaliga intra la carbo, ciorbe poti manca in orice zi, la proteine ciorba de carne cu legume premise, la amidon de cartofi , fasole, linte sau ce alegi, la carbo poti supica cu fidea , dar fara pui...galustele au ou, si la vitamine poti sa-ti faci ciorba cu legume premise fara ulei,smantana
deasemeni la proteine, amion. carbo poti manca la pranz o felie de paine
multa bafta
Di, esti pe burlacul?
Iti multumesc din suflet pentru raspunsuri :*
Eu am intrebat de iaurt cu cereale deoarece am inteles ca laptele este complet interzis. Ma gandeam ca mai bine in introduc in ziua de proteine decat de carbo, dar bineinteles ca voi stiti mai bine. La carbo ma gandeam sa manac mamaliga cu sos de ardei copti si seara niste paste cu nuca, exagerez mult daca fac asta?
Astazi am mancat piept de pui la gratar cu legume mexicane, am incercat sa evit porumbul dar abia dupa mi-am dat seama ca am fasole si mazare cat cuprinde in farfurie....e greu pana imi intru in ritm si stiu sa combin alimentele.
O zi frumoasa sa aveti :*
hmara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1707 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui hmara:
moni30 (05 iul 2013)