View Single Post
  #4086 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 18:07:42
Georgii's Avatar
Georgii Georgii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


eu sunt constienta ca noi o controlam.sau ...eu stiu ?ideea e ca imi impun limite si reguli.dar degeaba....mereu sfarsesc prin a mai manca ceva pentru ca "nu o fi foc".si hai sa zicem...poate nu pun niciun gram,pentru ca am un stil de viata destul de agitat mai nou,dar nu pot eu sa traiesc asa,cu vinovatia asta.ma simt foarte prost...nu zic ca daca as pune la loc cateva sute de grame bune,sau chiar 1 kil,2,as innebuni,chiar daca ziceam ca pentru mine cifrele nu conteaza,ci conteaza felul in care ma simt.
Atunci cand iti impui ca nu mai faci asta,nu mai dregi ailalta faci exact opusul.Mancand ceva azi,mancand ceva maine iti faci un obicei zilnic din asta si vorba ta ''nu o fi foc'' dar eu zic ca nu se gaseste un sentiment de fericire sau implinire in mancare.Mancam ca sa traim..nu traim ca sa mancam,asa se zicea.
Daca vrem cu adevarat sa ne schimbam obiceiurile,trebuie sa luptam pentru asta si sa avem rabdare.Rabdarea e o virtute!
Esti sigura ca nu iti poti gasi o motivatie astazi pentru a te schimba si a-ti face zilele urmatoare ..niste zile ''exemplu''..nu ti-ar placea sa vii aici cu meniul si sa fii mandra de tine ca nu ai facut ''prostii''?Cui nu i-ar place asta,logic.Stiu,sunt plictisitoare si poate nu ma exprim asa de bine..dar in principiu stii la ce ma refer.Ia gandeste-te la o motivatie si fa-ti un plan de bataie.Si poate incerci 1-2 saptamani fara dulciuri..poate asa iti ies din sange.Desi o sa zici ca ''ce dupa alea 2 saptamani dau navala in ele''..dar sunt sigura ca nu va fi asa!Si ca sa inchei plictisitorul meu raspuns..''Când eşti mulţumit să fii pur şi simplu tu însuţi şi să nu te compari cu ceilalţi, toţi te vor respecta!''
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]