View Single Post
  #4090 (permalink)  
Vechi 12 iun 2013, 08:45:15
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de mara_merkel Vezi mesajul
Hello Claudici,

Ma bucur mult sa te citesc. Ce pofta mi-ai facut cu fructele tale de la tara. In special cirese.
Ma gandeam eu ca nu esti departe de Galati. Felul tau de exprimare imi suna cunoscut. De obicei vin o data pe an in Ro.Deci am fost anul trecut pe la sfarsitul verii. Anul asta parca nu as mai veni.Sunt de mai bine de 5 ani in Olanda.Dar sa stii ca inca visez sa locuiesc intr-o tara cu un climat mai bun si oameni mai prietenosi si bineinteles unde sa pot duce un trai decent( deci exclud Romania deocamdata).

Te pup . Sa ai o saptamana frumoasa!

pupici
Hey Mara!

Pe acolo banuiesc ca ciresele si in general fructele nu au acelasi gust, nu?
Eu am mancat deja tot ce am adus de la tara As fi in stare sa mananc 2 kg de fructe odata!
Fructele sunt portita mea de scapare atunci cand ma apuca pandaliile si poftele de rontaiala, de junk..
Mai bine mananc 1 kg de fructe odata decat sa dau iama in junk din comert, nu? Chiar daca si fructele ingrasa..

In Olanda nu sunt oameni prietenosi?
De fapt daca stau sa ma gandesc bine nici in BE nu-s asa de "primitori".. Eu m-am inteles bine cu toti colgii de acolo, dar oricum nu-s asa de friendly si atenti ca noi.. Sunt mai egoisti si workacholici..

Hai ca nu mai contenesc cu intrebarile: In ce domeniu lucrezi? Limba o stii bine? Mie mi se pare tare greoaie limba asta, dutch...

Multumesc de vizita si de urari!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
mara_merkel (12 iun 2013)