View Single Post
  #41 (permalink)  
Vechi 17 apr 2012, 12:11:03
Vuvuzela's Avatar
Vuvuzela Vuvuzela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Din toate, fara excese
Date: 160cm, 57kg
Mesaje: 1.743
Aprecieri acordate: 278
Am fost apreciat(a) de 490 ori in 255 mesaje
Implicit Re: Dereglari menstruale dupa dieta

Mie mi s-a intrerupt cam la 2-3 luni dupa ce m-am apucat serios de sport. De aia am si renuntat pana la urma la aerobic, dar nu cred ca are legatura, mai mult ca sigur la mine e din cauza ca nu e obisnuit corpul cu o greutate asa mica. De la 14 ani nu am mai avut sub 70kg. Si a fost si o slabire cam fortata, tinand cont ca am renuntat aproape complet la anumite alimente. Mai ales dupa Craciun cand ma ingrasasem 1.5 kg am bagat dieta serioasa. In afara de lactate, cereale si fructe foarte rar m-am atins de peste, vita sau pui. Mancam ceva mai consistent in weekend, in timpul saptamanii aveam zile in care cam faceam foamea cu 2-3 batoane Fitness in timpul zilei si cereale dimineata (asta daca ieseam in weekend in oras si mancam ce consideram eu ca nu face parte din dieta).
Acum ca am mancat zilele astea si de maine o sa incep o dieta mai putin drastica, ar trebui sa mi se mai regleze si mie una-alta prin organism (sau cel putin asa sper) ca nici nu stiu lipsa de ce anume poate face sa se opreasca menstruatia, adica lipsa de calciu, fier sau altele... Si de analize mi-e frica ca de dracu, sincer n-as face analize maine daca m-ar trimite cineva
Răspuns cu citat