Subiect: #Slabesc!
View Single Post
  #41 (permalink)  
Vechi 17 feb 2020, 10:22:27
lonely's Avatar
lonely lonely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: #Slabesc!

Buna dimineata

Dupa un weekend cu de toate, si bune si rele - la bune se incadreaza rezultatul meu si la rele destrabalarea totala sambata - incep o noua saptamana in care trebuie sa fiu la fel de cuminte ca sa am aceeasi motivatie sambata care vine.
Am mancat si dulce si am constatat ca e bine sa poti manca tot ce-ti doresti dar dupa cantarire pica tare nasol. In sensul ca vazand rezultatul parca nu-ti mai vine sa mananci asa cu 7 guri
Asa ca in timp, probabil voi reduce la minim cheat day-ul, doar daca-i musai voi calca stramb.
Astazi mic dejun cu ou fiert, cele 2 felii de paine prajita, somon, cascaval vegetal, ardei capia, sunca presata si lapte de cocos. Gustare o portocala si 2 biscuiti Belvita si pranz cu pulpe de pui dezosate si legume la cuptor cu salata de varza murata.
A, mi-am luat paine de secara, inca mai am cateva felii din painea alba dar anunt cand incep cu cealalta. Daca nu-mi place sa vezi ce va fac ))

Sa avem o saptamana minunata
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1397 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 881 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui lonely:
adinico (17 feb 2020), lidiuta (17 feb 2020), nikytour (17 feb 2020)