Subiect: Jurnal Cristiniq
View Single Post
  #41 (permalink)  
Vechi 22 mai 2010, 14:58:44
cristiniq's Avatar
cristiniq cristiniq este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Dieta: South Beach
Date: 167cm, 49kg
Mesaje: 366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cristiniq

Sambata ma apuca nebuniile si stresul si gandurile ... gri! Asta pentru ca luni dimineata este "ziua cantarului"! In primele 20 de minute din momentul trezirii imi fac masuratori, cantarire si note in grafic. Pentru aceasta saptamana mi-am mai adaugat un punct de stres pentru ca acum cateva zile am probat "jeans-ii etalon", cred ca am mai scris despre asta. Aceasta pereche de jeans mi-am atarnat=o la vedere in ziua in care m-am intors din maternitate cu al doilea nascut dupa ce m-am cantarit si mi-am infruntat cele aproape 80 de kg! Cand i-am probat ultima data, acum cateva zile, au intrat pe mine pana sus doar ca nu am reusit sa-i inchei! Daca nu voi reusi nici luni sa fac asta? Daca nu voi putea nici macar sa-i ridic fara sa ma stranga ingrozitor?
Oare dau prea multa importanta slabirii?
M-am obisnuit sa slabesc intr-un anumit ritm si ma tem sa nu-l pierd?
Va spun foarte sincer un lucru:
toti cunoscutii imi spun ca am slabit destul, ajunge, trebuie sa ma opresc. In fiecare zi aud asta! Anterior, la auzul acestor vorbe, in scurta vreme luam in greutate. Acum insa, nu simt nevoia sa ma opresc ca odinioara! Acum vreau sa merg mai departe pana la atingerea target-ului!