Subiect: Amy's journal
View Single Post
  #41 (permalink)  
Vechi 08 iul 2010, 16:58:49
amy0404's Avatar
amy0404 amy0404 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 2.110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Amy's journal

Acum ca am impartasit cu voi mica mea obsessie de azi, continui.
Deci, calcat, bagaje, pensat, epilat, manichiura, pediciura, deportat planta spre adoptie si cica mai trebie sa si mancam, habar n'ace ce voi face azi, dar sigur va fi ceva in 2 timpi si 3 miscari
Cred ca o sa pic lata diseara, sper ca devreme pt ca la 3 noaptea tr sa plecam asa cu noaptea in cap.
M-am cantarit de dimineata: 135 lbs, adica 61.2 kg. Cu astea plec, sa vedem acum ca cate ma intorc, sper sa fie cu minus. Imi propun sa ard caloriile "batand" orasul toata ziulica, pt ca nu cred ca voi mai avea eu sala si piscina acolo. M-am "antrenat" saptamana asta la aproximat cantitati . Am devenit dependenta de cantarul din bucatarie, inaine sa il am credeam ca un mar are max 100 gr, cand el saracul ajunge la 170 gr.
Imi modific trickerul, asa ca sa imi fie rusine daca ma ingras si ma duc sa ma apuc de treaba.
__________________

amy0404, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1171 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]