View Single Post
  #41 (permalink)  
Vechi 24 feb 2011, 10:49:32
dyana230892's Avatar
dyana230892 dyana230892 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2011
Locaţie: Gaesti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Personalizata
Date: 170cm, 65kg
Mesaje: 64
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andra D - Doar 5 kg. Si totusi greu.

Citat:
Anterior postat de Andra D Vezi mesajul
Succes cu abtinutul de la dulciuri! Mie una mi-ar fi greu, asa ca daca simti ca esti tentata sa incalci regula, scrie-ne si te ajutam noi
Eu, din pacate, nu mai pot continua sa mananc asa putin (1100 kcal) Am ceva probleme si medicii au zis ca neaparat trebuie sa mananc mai mult. Asa ca de-acum o sa merg cam pe 1500kcal... sa vad cum e. Sper doar sa slabesc in continuare.. Am sa fac mai multa miscare, sa compensez
Cu shake-uri inca nu am incercat, dar daca spui ca e asa complicat, am sa ma multumesc si cu un iaurt dietetic


Nu-i nici o pb k dulciurile, daca vreau ceva poi ma abtin. In plus e necesar ca e pt sanatatea mea. Ieri, cand m-a trimis tata acasa cu o cutie de prajituri, taman cand ma uitam frumos asa la ea si ma batea gandul am dat peste un sobolan) si mi s-a dus tot cheful de prajituri si mancare, nu mi-a mai trebuit nimic toata seara). Asa ca se poate.
Iar in legatura cu regimul nu e nicio pb, dar e musai sa ai grija de tine
dyana230892, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2168 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1651 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1135 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]