Subiect: Jurnal Alina82
View Single Post
  #4108 (permalink)  
Vechi 04 iun 2011, 14:02:29
jolye79's Avatar
jolye79 jolye79 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Treaba ta, faci cum crezi. Eu (de fapt noi) ti-am prezentat variante care sa te faca sa te simti mai bine si sa treci mai usor prin tot procesul asta. Daca nu un fost fumator, cine sa te inteleaga prin ce treci? Dar daca tie iti place sa jelesti, e ok. Eu nu tin musai sa te lasi tu de fumat; iti spun doar ca este cel mai inteligent lucru pe care il poate face un fumator, indiferent daca e disperat dupa tigara sau nu, daca are o motivatie sau nu pentru a renunta la fumat.
Imi pare rau ca te chinui, am incercat sa-ti arat ca nu trebuie neaparat sa fie asa si ca poti face multe sa scapi de chin.
Totul pleaca de la piticii aia cu care te lauzi atat! Cu ei ar trebui sa lucrezi ca sa nu-ti fie asa de greu, dar se pare ca-ti place sa suferi. Poate numai pentru a spune : "Ia te uita cat am suferit, si totusi am reusit!!! Laudati-ma si faceti plecaciuni!"
Iarta-ma daca te deranjeaza ce scriu, dar...cam asta e impresia pe care mi-o lasi.
Hai ca nu te mai pisez, n-as vrea sa ma urasti!
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]