View Single Post
  #4109 (permalink)  
Vechi 04 ian 2012, 16:27:22
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 1)

Citat:
Anterior postat de pinksirena Vezi mesajul
Buna!Am trei zile cu Dukan si ma simt bine,un pic slabita ce-i drept Roxana,cand ramai insarcinata si ti-l doresti nu te intereseaza cate kg te ingrasi sau altceva,e un sentiment ce vine odata cu sarcina,asa ca nu-ti face probleme Eu m-am ingrasat 16 kg si intr-un an le-am dat jos,se duc mult mai usor dupa sarcina
Buna!.....ma bucur ca te simti bn dupa 3 zile....eu sunt abia la a doua zi de atac si sunt ok
Eeee....stiu fetelor ca nu are nici o legatura ingrasatul....cu copilul....normal ca daca ti-l doresti asta este ultima problema la care te gandesti....eu m-am referit ca o stiu pe mama cat s-a ingrasat la sarcina...si cat de greu a dat jos....dar asta nu inseamna ca nu mai fac copil din cauza asta...doamne fereste......
Am eu alte probleme pt care inca nu-l fac.....imi imaginez ca se duc mai repede dupa nastere...pt ca faci mult efort fizic...esti agitat....esti numai dupa copil...etc....nu este panica asta pt mn...intelegeti....
dar sunt lucruri mai importante care trebuie facute inainte de a avea copil....si sunt f necesare...pt a-l putea creste in conditii decente
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]