Subiect: Slabute din Iasi
View Single Post
  #411 (permalink)  
Vechi 18 aug 2011, 15:08:49
janyn's Avatar
janyn janyn este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 aug 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 31
Dieta: dieta SB faza 2
Date: 167cm, 55kg
Mesaje: 124
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabute din Iasi

Citat:
Anterior postat de t22stefania Vezi mesajul
Buna...nu stiu nici eu ff multe insa am citit mai multe site-uri si reviste...cik daca transpiri elimini si apa si grasime...mie imi este de folos deoarece retin apa uneori..depinde cat de sarat pap....momentan zic ca este bine..knd revin acasa fac dush si apoi un masaj si somnic...momentan sunt multumita...pt 2 zile am dat 600gr si pap cate putin din toate , fara paine si muuulta apa ( ceai de tei fara zahar - nu e stralucit la gust dar daca isi face treaba totul e bine....)
Desi knd mergeam la sala imi povestea ca un tip a folosit costum de sauna in timpul orei de fitness si slabit ff mult cam 10 kg in 2 luni...dar era constiincios
Acum imi fac o mica papa....5 cartofiori fierti , 2 oua fierte si o mana de paste toate fara ulei dar putina sare si iaurt gras( sa compensez lipsa painii sa nu ametesc - conduc mult si nu imi permit luxul de a lesina..)
multumesc de raspuns stefania.eu tin diata South Beach si sunt multumita de rezultate...cred ca e dieta cea mai simpla si mai sanatoase din cate am incercat.si in plus,e mult mai usor sa te mentii dupa ce slabesti.si eu abia astept sa incep facultatea,sa meg la sala si sa alerg pe malul Bahluiului,pt ca momentan,fac doar aerobic,singura,in camera....si nu am f multa ambitie sa fac in fiecare zi sau mult timp.sunt sigura ca as avea mai multa vointa daca nu as fii singura.
janyn, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 176 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat