View Single Post
  #4115 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 17:27:00
buburuzze's Avatar
buburuzze buburuzze este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2010
Locaţie: Ct, Romania
Dieta: montignac+sport
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 535
Am fost apreciat(a) de 348 ori in 175 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna dragelor si bine v-am regasit!
V-am citit in aproape fiecare zi si tin sa va felicit pentru ambitie,slabit si sport.
Eu sunt foarte dezamagita de ceea ce mi se intampla...am ajus la 74 de kg ...de la 66kg in 2 luni (4kg le-am pus in aproape o saptamana ).Din mai am inceput si monti,sport fac regulat de 2 ani si...degeaba...dar nu disper si voi continua sa-l tin.
Am ajuns la endocrinolog in Bucuresti dar,din lipsa de timp si prea multe programari, multe dintre intrebarile mele au ramas fara raspuns...cel putin pentru moment.Diagnosticul meu e tot tiroidita autoimuna/hipothiroidism ,functia tiroidei este pierduta... am primit pe langa euthyrox si novothyral si siofor

Vreau sa va puneti niste intrebari legate de sport:
-faceti acelasi tip de exercitii pana se obisnuieste organismul si de abea apoi incepeti un altfel de exercitii sau sa schimbati intensitatea antrenamentelor?
-combinati exercitiile cardio cu cele de tonifiere?
-lasati o perioada de 24 de ore dupa sport sa se odihneasca muschii?
-veti putea face tot timpul aceasi cantitate de exercitii?! trebuie sa o luati treptat de exemplu joggingul:incepeti cu o distanta mica si, in fiecare saptamana,cresteti putin intensitatea si distanta.Nu 5,7,10 km pe zi si mancat de 1200 de calorii.Nu veti face decat sa va obositi fizic si sa va imbolnaviti
Va rog sa va ganditi bine si pe viitor nu numai pt viitorul apropiat.

Si am observat ca mancati unele dintre montignace foarte multe fructe
Cel putin daca mancati atatea fructe zilnic ,nu va mai serviti si cu ciocolata aceea ,chiar daca este ea permisa.Cantitatea recomandata de catre nutritionisti de fructe pe zi este de 400-500 gr maxim.

Sper ca nu v-am suparat prea tare
__________________
Răspuns cu citat