Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4111 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 14:15:52
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Plecatalaplaja Vezi mesajul
Hehe, stii ca ma faci sa ma simt ca la scoala? Eu am crezut ca e ok...ca taratele au IG15 si merg cu grasimi? Cascavalul nu era ok? Sau siropul de agave?
pai eu cred ca felul ala de mancare nu avea mamaliga, si in ciuda faptului ca stia ca vrei fara mamaliga a zis bucatarului in bucatarie... pune-i mamaliga cucoanei ca asa doreste
sunt convinsa ca ti-a pus intentionat
pai cascaval si sirop de agave? mancai fie doar cu cascaval fie doar cu gem/sirop... siropul de agave are IG mic dar are 80g carbohidrati deci incarcatura mare... eu as fi mancat numai cu dulce pentru ca taratele de ovaz chiar daca au IG 15 sunt tot cereale...
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #4112 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 14:31:41
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Neata !Ma asteptam ca dupa ziua de ieri cu md proteic sa fiu constipata dar n-a fost asa.Am sa fac o zi da una ba cu md PL.
Din contra azi am fost de 2 ori la baie,dar am baut si apa fara sa-mi fie sete 1/2 l pana in ora 14.Eu care nu beam deloc
Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
mi se pare o idee buna! f buna! ma gandeam sa fac si eu asa! asa ti un fel de low carb controlat prin care nu ajungi sa-ti seci rezervele de energie din muschi.
ideal ar fi in zilele in care mananci carbohidrati, deci MD glucidic sa ai grija ca in restul zilei sa nu ai grasimi multe in meniu... nu stiu daca m-ai inteles
Adica prea multe branzeturi si lactate?
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4113 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 14:38:48
Plecatalaplaja's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 dec 2010
Locaţie: N/A, Canada
Vârsta: 42
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 64kg
Mesaje: 373
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
pai eu cred ca felul ala de mancare nu avea mamaliga, si in ciuda faptului ca stia ca vrei fara mamaliga a zis bucatarului in bucatarie... pune-i mamaliga cucoanei ca asa doreste
sunt convinsa ca ti-a pus intentionat
pai cascaval si sirop de agave? mancai fie doar cu cascaval fie doar cu gem/sirop... siropul de agave are IG mic dar are 80g carbohidrati deci incarcatura mare... eu as fi mancat numai cu dulce pentru ca taratele de ovaz chiar daca au IG 15 sunt tot cereale...
Poate.

Merci de info legat de siropul de agave. Citesc eu etichetele, dar pana acuma nu eram foarte atenta la cantitatea de carbohidrati. Nici de ciocolata nu stiam ca sunt asa diferente de carbohidrati intre ele. Azi in Carrefour m-am pus si am citit pe fiecare in parte.
Răspuns cu citat
  #4114 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 15:09:57
judeleana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 oct 2011
Locaţie: suceava, Romania
Vârsta: 40
Dieta: montignac
Date: 173cm, 64kg
Mesaje: 79
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna fetelor.
Am recitit cartea lui Monti, cu 100 de retete si am vazut ca la masa glucidica(cina, ptr ca el recomanda ca pranzul sa fie mereu lipido proteic) combina glucidele, cu peste fiert in apa sau abur, precum si cu jambon de pui sau curcan, si da astfel de exemple in cinele propuse de el.
Eu credeam ca orezul basmati, de exemplu, nu se poate combina decat cu legume cu Ig sub 35, dar el da un exemplu de cina in care il combina cu jambon de curcan.
Meniul pe azi:
Md- fructe( mar, 3 piersici)
G- 3 bucatele de cioco 85% cacao si un capucino fara zahar, diet
P- 5 mici cu mustar dijon( fara zahar) si multa salata, zmeura si cateva capsuni
G- un mar si 2 piersici( sper sa ma limitez la doua)
C- ciorba radauteana, capsuni.
judeleana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2567 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2050 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4115 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 17:27:00
buburuzze's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2010
Locaţie: Ct, Romania
Dieta: montignac+sport
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 535
Am fost apreciat(a) de 348 ori in 175 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna dragelor si bine v-am regasit!
V-am citit in aproape fiecare zi si tin sa va felicit pentru ambitie,slabit si sport.
Eu sunt foarte dezamagita de ceea ce mi se intampla...am ajus la 74 de kg ...de la 66kg in 2 luni (4kg le-am pus in aproape o saptamana ).Din mai am inceput si monti,sport fac regulat de 2 ani si...degeaba...dar nu disper si voi continua sa-l tin.
Am ajuns la endocrinolog in Bucuresti dar,din lipsa de timp si prea multe programari, multe dintre intrebarile mele au ramas fara raspuns...cel putin pentru moment.Diagnosticul meu e tot tiroidita autoimuna/hipothiroidism ,functia tiroidei este pierduta... am primit pe langa euthyrox si novothyral si siofor

Vreau sa va puneti niste intrebari legate de sport:
-faceti acelasi tip de exercitii pana se obisnuieste organismul si de abea apoi incepeti un altfel de exercitii sau sa schimbati intensitatea antrenamentelor?
-combinati exercitiile cardio cu cele de tonifiere?
-lasati o perioada de 24 de ore dupa sport sa se odihneasca muschii?
-veti putea face tot timpul aceasi cantitate de exercitii?! trebuie sa o luati treptat de exemplu joggingul:incepeti cu o distanta mica si, in fiecare saptamana,cresteti putin intensitatea si distanta.Nu 5,7,10 km pe zi si mancat de 1200 de calorii.Nu veti face decat sa va obositi fizic si sa va imbolnaviti
Va rog sa va ganditi bine si pe viitor nu numai pt viitorul apropiat.

Si am observat ca mancati unele dintre montignace foarte multe fructe
Cel putin daca mancati atatea fructe zilnic ,nu va mai serviti si cu ciocolata aceea ,chiar daca este ea permisa.Cantitatea recomandata de catre nutritionisti de fructe pe zi este de 400-500 gr maxim.

Sper ca nu v-am suparat prea tare
__________________
Răspuns cu citat
  #4116 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 17:57:24
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul

Adica prea multe branzeturi si lactate?
grasimie in general... uleiuri, carne, peste, branza.. tot ce e gras.

iti puteam sugera piept de pasare, dar tu daca nu mai mananci carne habar n-am... ar trebui sa mi storc creierii sa ma gandesc la un meniu pt tine
Citat:
Anterior postat de Plecatalaplaja Vezi mesajul
Poate.
Merci de info legat de siropul de agave. Citesc eu etichetele, dar pana acuma nu eram foarte atenta la cantitatea de carbohidrati. Nici de ciocolata nu stiam ca sunt asa diferente de carbohidrati intre ele. Azi in Carrefour m-am pus si am citit pe fiecare in parte.
da, mereu sa va uitati la cantitatea de carbohidrati si acolo unde ii vedeti pana la cer de ridicati cititi si ingredientele sa nu aiba zahar invertit si sirop de glucoza fructoza si alte mizerii dinastea!

mereu cu ochii pe etichete... si la grasimi sa fiti atente. la grasimile trans, margarinele, grasimile/uleiurile hidrogenate, intarite!!!!!!! ele sunt cele care ridica colesterolul impreuna cu carbii procesati (nu grasimile din ou ... eu o tin pe a mea, ma scuzati )
Citat:
Anterior postat de judeleana Vezi mesajul
Buna fetelor.
Am recitit cartea lui Monti, cu 100 de retete si am vazut ca la masa glucidica(cina, ptr ca el recomanda ca pranzul sa fie mereu lipido proteic) combina glucidele, cu peste fiert in apa sau abur, precum si cu jambon de pui sau curcan, si da astfel de exemple in cinele propuse de el.
Eu credeam ca orezul basmati, de exemplu, nu se poate combina decat cu legume cu Ig sub 35, dar el da un exemplu de cina in care il combina cu jambon de curcan.
Meniul pe azi:
Md- fructe( mar, 3 piersici)
G- 3 bucatele de cioco 85% cacao si un capucino fara zahar, diet
P- 5 mici cu mustar dijon( fara zahar) si multa salata, zmeura si cateva capsuni
G- un mar si 2 piersici( sper sa ma limitez la doua)
C- ciorba radauteana, capsuni.
da, in prima carte nu ne da voie sa mancam asa... nici in a 2 nu mentioneaza, zice doar sa nu combinam cu grasimi orez/paste... si in retete gasesti asemenea combinatii... explicatia pe care am gasit-o eu e urmatoarea: carbohidratii au voie sa fie combinati cu grasimile din peste, pentru ca sunt grasimi omega 3 si chiar e recomandat sa fie absorbite... iar sunca de curcan de obicei are 2% grasimi... daca nu se exagereaza cu cantitatea de carne cred si eu ca e ok! eu am mancat mereu orez basmati (desi mananc f f f rar) cu somon facut la steamer (abur) sau pste cu ton din conserva (din suc propriu, are sub 1%grasime).. dar nu am mentionat aici, pentru ca fetele nu prea sunt de acord sa combine asa... si mai rau ne bulversam.. e bine ca ai pus intrebarea. sper ca te-am lamurit cat de cat.
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #4117 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 18:21:50
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul

grasimie in general... uleiuri, carne, peste, branza.. tot ce e gras.

iti puteam sugera piept de pasare, dar tu daca nu mai mananci carne habar n-am... ar trebui sa mi storc creierii sa ma gandesc la un meniu pt tine

Pai mananc ca pana acum uleiuri la salata vreo 5ml,peste o data sau de 2 ori pe sapt max 200 gr /pe zi branzeturi grase 50 gr /zi cum de altfel recomanda si Monty...
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4118 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 18:27:41
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Plecatalaplaja Vezi mesajul
La mine pepenele e pe primul loc...nu stiu ce voi face cand va fi in sezon. De obicei mananc pana nu mai pot, ma intind putin sa imi revin, fac cateva drumuri la baie, iar apoi mananc din nou...si tot asa pana il termin pe tot.

Cu chelnerita...ne-am oprit sa mancam in Vatra Dornei la un restaurant cica ok. Eu imi alesesem un fel de mancare din meniu care venea cu mamaliga, si am rugat-o daca in loc de mamaliga imi poate da varza calita pentru ca nu doresc mamaliga. Da sigur ca se poate, dar ma va taxa. Atunci am zis ca renunt la acel fel si am ales un alt fel de mancare unde nu era specificata mamaliga, doar carne. Cand vine mancarea ma trezesc cu 3 bucatele de carne de pui (cu os) intre doi munti mari de mamaliga. Am mancat carnea, si cand a venit sa ne taxeze i-am zis ca in meniu nu scrie mamaliga, etc. Iar ea si foarte nesimtita imi zice de doua ori ca ce, nu mi s-a parut destula mancarea? Si ca nu trebuia sa mananc mamaliga! I-am zis sa stea linistita ca nici nu am mancat-o. Si i-am zis sa isi modifice meniul sa includa tot cuprinde un fel de mancare. Nu sa zica ca e xg de mancare de pui, dar de fapt din aia 1/4 maxim e carnea si restul mamaliga. Si imi zicea ca ea nu a trebuit sa zica niciodata la cineva ca mancarea aia vine cu mamaliga, ca toata lumea stie, si chestii de genul. Dar bunul ei simt nu i-a zis sa imi specifice ca vine cu mamaliga din moment ce a vazut ca o evit? Anyway, la sfarsit a schimbat placa cu ii pare rau, si isi cere scuze, etc. Cred ca a fost prima data cand am lasat ciubuc zero. Si mai imi zicea ca mamaliga costa 1 leu. Adica am dat 11 lei pe 3 bucatele de carne? Nu inteleg cu ce a crezut ca ma linisteste asta.

Si toata faza asta s-a intamplat dupa ce era sa ma muste si un caine vagabond tot acolo. Noroc ca l-am vazut ca vine maraind spre mine si am strigat la un domn de pe strada sa il cheme cumva, sa ii distraga atentia. Deci eram deja foarte nervoasa.



Hehe, stii ca ma faci sa ma simt ca la scoala? Eu am crezut ca e ok...ca taratele au IG15 si merg cu grasimi? Cascavalul nu era ok? Sau siropul de agave?



Exact la fel se intampla la mine acasa, langa Satu Mare. Cum apare un pic de furtuna, cum se ia curentul. Sunt ceva de groaza.
Uite ca n-a fost decat o pana scurta, slava Domnului. Dar sa va spun ceva amuzant: am apa prin hidrofor, si daca n-am curent, nu am apa. Nu pot scoate apa din put cu galeata, ca pe vremuri. Si in mod normal am o sticla cu apa in bucatarie, cu care ii fac Marei laptele. Si ce credeti??? Fix cand s-a luat curentul mi s-a facut o seteeeee!!!! Si fix atunci sticla din bucatarie era GOALA!
Imi venea sa plang!!! Noroc ca ramane pe circuit apa (nu la chiuveta, pe-aia n-o beau, nu stiu de ce) ci afara, la hidrofor, sunt 2 iesiri: un furtun pentru gradina si un robinet. Si am putut umple sticla cu apa. Dar mi-am promis ca de-acum, cand se anunta furtuni, ma asigur ca am rufele si vasele spalate si multe bidoane cu apa.
Legat de chelnerita, sper ca i-ai facut cum trebuie morala, ca n-ai fost prea amabila... Fiindca de-aia avem de-a face cu incompeteni, pentru ca noi, romanii in general, suntem prea toleranti si ne lasam calcati in picioare de toti dobitocii. Nu ne cerem drepturile, inghitim rahaturile pe care ni le servesc cei pe care-i PLATIM sa ne serveasca (ma refer aici la toate serviciile, nu doar la restaurant), iar ei ajung sa creada ca asa e firesc sa fie, din moment ce nu le spune nimeni nimic. Si ajung sa creada ca una ca mine sau ca tine, careia-i sare mustarul, e nebuna cu acte-n regula si ca ei sunt persecutati.

Citat:
Anterior postat de buburuzze Vezi mesajul
Buna dragelor si bine v-am regasit!
V-am citit in aproape fiecare zi si tin sa va felicit pentru ambitie,slabit si sport.
Eu sunt foarte dezamagita de ceea ce mi se intampla...am ajus la 74 de kg ...de la 66kg in 2 luni (4kg le-am pus in aproape o saptamana ).Din mai am inceput si monti,sport fac regulat de 2 ani si...degeaba...dar nu disper si voi continua sa-l tin.
Am ajuns la endocrinolog in Bucuresti dar,din lipsa de timp si prea multe programari, multe dintre intrebarile mele au ramas fara raspuns...cel putin pentru moment.Diagnosticul meu e tot tiroidita autoimuna/hipothiroidism ,functia tiroidei este pierduta... am primit pe langa euthyrox si novothyral si siofor

Vreau sa va puneti niste intrebari legate de sport:
-faceti acelasi tip de exercitii pana se obisnuieste organismul si de abea apoi incepeti un altfel de exercitii sau sa schimbati intensitatea antrenamentelor?
-combinati exercitiile cardio cu cele de tonifiere?
-lasati o perioada de 24 de ore dupa sport sa se odihneasca muschii?
-veti putea face tot timpul aceasi cantitate de exercitii?! trebuie sa o luati treptat de exemplu joggingul:incepeti cu o distanta mica si, in fiecare saptamana,cresteti putin intensitatea si distanta.Nu 5,7,10 km pe zi si mancat de 1200 de calorii.Nu veti face decat sa va obositi fizic si sa va imbolnaviti
Va rog sa va ganditi bine si pe viitor nu numai pt viitorul apropiat.

Si am observat ca mancati unele dintre montignace foarte multe fructe
Cel putin daca mancati atatea fructe zilnic ,nu va mai serviti si cu ciocolata aceea ,chiar daca este ea permisa.Cantitatea recomandata de catre nutritionisti de fructe pe zi este de 400-500 gr maxim.

Sper ca nu v-am suparat prea tare
Bine-ai revenit, iti multumim ca ne scrii si ne dai sfaturi, ele ne sunt de folos si ne bucura, n-au cum sa ne supere.
Iti doresc multa sanatate, sper sa se rezolve problema ta de sanatate, sunt convinsa ca Monti iti va fi un aliat denadejde. Gandeste-te ca daca nu te tineai de el poate ca acum era mult mai rau.


Pupici tuturor si o seara buna!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4119 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 20:01:39
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna seara fetelor,

Am citit discutiile si dezbaterile voastre din ultimele pagini in ceea ce priveste oul si cerealele.

Oul nu este de evitat, ci de iubit. Colesterolul din alimente nu are legatura cu colesterolul din corpul nostru. Intr-adevar, pana nu demult asa s-a crezut, dar stiti si voi cum evolueaza medicina, stiinta, etc si astfel, in momentul de fata, exista posibilitatea de a face cercetatari mai bune si mai amanuntite, cercetatari care au demonstrat ca oul este un aliment complet care trebuie sa existe in alimentatia noastra.

In legatura cu cerealele. Eu cred in echilibru si masura, nu sunt adepta extremismului alimentar. Un stil de viata sanatos pana la urma asta inseamna - echilibru, pe care vrem sa il dobandim si sa ni-l pastram pentru tot restul vietii. Tot asa cum nu cred in extremismul sportiv, tras de fiare 2 ore, plus 3 ore de aerobic, toate intr-o zi, tot asa nu cred in extremismul alimentar - fara cereale (in special ovaz, secara, hrisca), fara carne, fara oua, fara peste, fara lactate.

Intr-adevar, acest echilibru se gaseste foarte greu si cu indelungi incercari, fiecare om este unic si trebuie sa se descopere, sa vada ce ii priieste, ce nu.

Cititi, informati-va, dar nu credeti/aplicati toate teoriile orbeste, nu suntem la fel (un exemplu elocvent este horoscopul zilnic din ziar scris pentru 7 miliarde de oameni ), descoperiti-va

Va doresc tuturor o seara cat mai frumoasa
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4120 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 20:06:51
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna seara,fetele!
meniul de azinu scriu orele ca-s dezastruoase)
md-cirese si o cafea decoff cu indulcitor
pranz-2 felii de carne slaba de porc prajite+salata cu otet de mere+2 cuburi cicoare+2 degete vin rosu
gustare-50 gr migdale si 3 cubulete cioco 80%
cina-o felie de carne porc slaba ramasa de la pranz si salata de castraveti cu otet mere
Va pup,dragelor,o saptamana frumoasa sa aveti!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole