Subiect: Jurnal Dayanna
View Single Post
  #415 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 21:17:49
dayanna's Avatar
dayanna dayanna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 56
Dieta: Vegan
Date: 159cm, 108kg
Mesaje: 4.215
Aprecieri acordate: 1.500
Am fost apreciat(a) de 1.261 ori in 793 mesaje
Smile Re: Jurnal Dayanna

Citat:
Anterior postat de ancad26 Vezi mesajul
Buna Dy,

am venit cu incurajari !



Te inteleg perfect cu episoadele de mancat compulsiv. Si eu am -as vrea sa spun ca am avut insa nu stii cand apar . ma bucr ca acum se intampal o data si imi revin apoi nu ma tien zile in sir si saptamani . Nu te condam si nu te judec deloc pt ca stiu cum e .
E greu sa fii femeie , zau daca mi-am vazut barbatul sa faca asa ceva !
O sa o scoatem noi cumva la capat. Dy te rog eu mult un lucru mai ales acum ca se apropie partea cu part time sa nu iti pierzi speranta si sa te refugiezi in mancare bine?
Te pup si sa ai un weekend minunat!
Multumesc mult Ancuta!Iti multumesc mult pentru gandurile bune si pentru poza! E super..

Citat:
Anterior postat de rodica2010 Vezi mesajul
Dy,daca simti nevoia sa mananci paine,inseamna ca ai lipsa de azot in organism.Pt. asta,trebuie sa suplimentezi mancand mancaruri bogate in proteine:peste,carne,nuci,fasole etc.Cand ai manca incontinuu ai lipsa de triptofan si siliciu.Pt. asta trebuie nuci,seminte crude,banane,branza,ficat,miel,stafide,cartofi dulci,spanac etc.
Si daca vrei sa stii,intr-o perioada,eu si fiica-mea,mancam la paine goala de ne sareau capacele.GOALA! Si stii care-i culmea? Ca nu am pus deloc pe mine cu toate ca ne pocnea pofta seara,noaptea,cand stateam la tv.
Lasa,ca o sa treci tu peste perioada asta neagra.(Dar vezi cat te tine!Pe mine m-a tinut cam un an! )
Rodicuta draga manac cam 200 gr de peste zilnic.O sa incep sa manac alune, nuci ...carne nu mai manac de vreo luna si ceva.Oricum multumesc mult pentru sfaturi.
dayanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2250 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]